Tekirdağ Manşet Gazetesi

MUHTEŞEM KONSER

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Nazende Müzik Topluluğunun ortaklaşa düzenledikleri konser adeta büyüledi.
8 ay önce kurulan Nazende Müzik Topluluğunun Yahya Kemal Beyatlı Kültür merkezinde muhteşem bir konsere imza attı.
Şef Salih Demirci’nin yönettiği konserde 28 Türk Sanat Müziği eserleri icara edildi. Şarkılara salonu dolduran yüzlerce kişide iştirak etti.
Konserle ilgili konuşan Nazende Müzik Topluluğu Başkanı Ercan Geyik, kısa bir süre önce kurulmalarına rağmen 2 konser düzenlediklerini söyledi.
Konserlere gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade eden Geyik, şunları kaydetti;” Topluluğumuzu Ekim ayında kurduk. Ocak ayında ise ilk konserimizi gerçekleştirdik. Büyük ilgi gördüğünden çok fazla zaman kaybetmeden 2. Konserimizi tertip ettik. Süleymanpaşa Belediyesi bize çalışma alanı sundukları için çok teşekkür ederim. Büyükşehir Belediyemiz de konserlerin giderlerini karşıladı. İki Belediyemize de sanata verdiği desteklerden dolayı yönetim kurulu olarak minnettarız. Konserin gerçekleşmesinde emeği geçen Şefimiz Salih Demirci, Yönetim Kurulu Üyelerimize, icara heyetine ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Özcanlar Köfte Salonları Sahibi Mestan Özcan’a saz heyetine ikramlarından dolayı sanata verdiği değeri göstermiş oldu.”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Nazende Müzik Topluluğunun muhteşem bir konsere imza attığını ifade ederek;” bu dernek Tekirdağ’da sanatı yaşatmak için büyük bir heyecanla mücadele ediyor. Biz de bu heyecana ortak olduk. Bundan sonra da her çalışmalarına onlara destek vereceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ