Tekirdağ Manşet Gazetesi

MİDİLLİLER İLE ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Tekirdağ Süleymanpaşa ‘da midilli atları ve bahçesi ile ünlü olan bakım evi binicilik kulübüne ait bonita ve gonzales isimli şetland tipi midilli atları sahil dolgu alanına indirerek çocukları sevindirdi.
Hayvan sevgisinin çocuklar üzerinde çok büyük etkisinin olduğunu belirten Bakımevi yetkilileri hayvanlara dokunmak sevmenin çok etkili olduğunu belirttiler.
İlkadım akademi kurulduğu yıldan itibaren yeniliklere açık ve hemen her konuda iddialı projelere imza atıyor. Korona virüs tehlikesi çıkınca bu konuda sağlık ve hijyene yatırım yapan okul yetkilileri şu anda dünyamızın konuştuğu Türk icadı kuru buhar ile püskürtülen nano gümüş iyonları kullanarak okulu günde 2 kez bu teknikle mekanı ve eşyayı dezenfekte ediyor.
Okula girerken antibakteriyel paspaslı ayakkabı dezenfeksiyonu ile başlayan temizlik harekatı sıvı dezenfektör ile eller yıkanıyor, daha sonra ateş ölçümü yapılarak covid 19 ve 39 adet mikrobu öldüren sudaki hidrojeni yakarak çıkan kuru buhar ile giyecekler ve ortam temizleniyor.
Yazın girmesi ve Korona virüs pandemisi nedeniyle çocuklarını okul öncesi eğitim kurumlarına göndermek istemeyen velilerin tek tercihi ilk adım akademi ve gündüz bakım evi oldu gibi görülüyor. 600 m² yemyeşil bahçesinde çocuk başına 10 m² yeşil alan kapalı mekanda 6 m² alan düşüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.