Tekirdağ Manşet Gazetesi

MEYDAN AÇILIŞI YAPILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarafından yapılan Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesinin açılışı yapıldı.

“HİZMETLE SUNMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”
Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bu hizmetle sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizlere seçilmişler bu görece kendi isteğimizle geldik. Bizler bu göreve getirenlere hizmet edeceğiz. Bu projenin sahibi belediye meclis üyeleridir. Bu projenin gerçek sahibi Tekirdağ halkıdır. 1974 yılında başlayan bu projeye kimin emeği varsa teşekkür ediyoruz. Bu proje burada kalmayacak” dedi.
“SÜLEYMANPAŞA TRAKYA’NIN MERKEZİDİR”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Süleymanpaşa ilçesinin Trakya’nın merkezi olduğunu ifade ederek; “Süleymanpaşa Sadece Tekirdağ’ın değil, Tüm Trakya’nın merkezi olan bir ilçedir. Süleymanpaşa dendiğinde aklımıza Tekirdağ geliyor, Tekirdağ dendiğinde ise aklımıza Trakya geliyor. Trakya’nın incisi olan Süleymanpaşa’ya ne kadar çok yatırım yapabilirsek azdır” şeklinde konuştu

Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Eski Tekirdağ Belediyesinin olduğu alanda törenle açıldı.
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bu hizmetle sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizlere seçilmişler bu görece kendi isteğimizle geldik. Bizler bu göreve getirenlere hizmet edeceğiz. Bu projenin sahibi belediye meclis üyeleridir. Bu projenin gerçek sahibi Tekirdağ halkıdır. 1974 yılında başlayan bu projeye kimin emeği varsa teşekkür ediyoruz. Bu proje burada kalmayacak” dedi.
“BÜYÜK BİR MEYDANA İHTİYACI VAR”
Süleymanpaşa’nın büyük bir meydana ihtiyacı olduğunu ifade eden Albayrak şunları kaydetti;” Bu proje çok daha öncede planlamış, projeler çizilmiş burasını açmak bize nasip oldu. 250 araçlık otoparkı ve meydan parkı ile güzel bir proje oldu. Şimdi yılların merdiveni, gezerken nefes alacağınız, engellilerin de kullabileceği bir merdiven yapacağız .Telekom u da yıkarak meydan projemize devam ediyoruz. Halk ve Yapı Kredi binasını kaldıracağız. Sadece burada Valilik binası ve orada camiler ve Valilik kalacak. Burada tüm etkinliklerin yapıldığı bir yer olacak. Asla bizim görevimiz sadece Süleymanpaşa’ya hizmet etmek değil. Bizim Süleymanpaşa Haricinde 10 ilçemiz daha var. Tüm ilçeler için elimizden geleni yapacağız. Bizi göreve Tekirdağ halkı getirdi. Tekirdağ halkı için elimizden geleni yapacağız. Yeni alan ve otoparkın Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyorum. “

“NE YATIRIM YAPSAK AZDIR”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, meydan düzenlenmesi için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bu organizasyonu düzenleyen büyükşehir belediyesine ve yatırımı Süleymanpaşa’ya yaptığı için teşekkür ederim. Süleymanpaşa Sadece Tekirdağ’ın değil, Tüm Trakya’nın merkezi olan bir ilçedir. Süleymanpaşa dendiğinde aklımıza Tekirdağ geliyor, Tekirdağ dendiğinde ise aklımıza Trakya geliyor. Trakya’nın incisi olan Süleymanpaşa’ya ne kadar çok yatırım yapabilirsek azdır. Başta Büyükşehir’imize, Milletvekillerimize ve Valiliğimize teşekkür ediyorum. Çevre düzenlemesi ilk Tapu binasının yıkılması ile başladı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi diğer kamulaştırmaları yaparak buraya kadar gelindi. Adliye Binasının ve Vergi dairesinin yıkılması ile birlikte Süleymanpaşa çok güzel bir meydana kavuşmuş olacak. Yeşil alan ve otopark alanlarının yaratılması bizim için çok önemliydi. Emeği geçen Bürokratlara ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Her proje de ufak tefek değişiklikler olabilir. Önemli olan ortaya koyulan iradenin samimiyetidir. Süleymanpaşa’da yaşayan 200 Bin hemşerimizin her şeyi hak ediyor. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediye Başkanının kıymetli personeli, gerekse Süleymanpaşa’da görev yapan diğer kardeşlerimi cansiperane bir şekilde çalışıyor. Bu projeler sadece şuan da ki yönetimin değil, bizden önce görev almış Belediye Başkanlarının da emeği var. Tekirdağ’a kim bir çivi çaktıysa takdire şayan insanlar olduğuna inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
“KENTİN KİMLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ”
Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ise Tekirdağ’ın böyle bir meydana ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak;” Kentleri gösteren, kentlere kimlik veren o kentte bulunan meydanlardır. Diğer ülkelere baktığımızda, o ülkelerdeki şehirleri güzelleştiren, o şehirlere kimlik veren, o kentte bulunan tarihi dokuyu gösteren tarihi yapılardır. Tekirdağ’da tarihi yapılır var ama Tekirdağ’a kimlik kazandıracak meydanlar bulunmuyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının hazırladığı proje ile katlı otopark ve meydan kentin kimliğinde önemli yeri olacak” dedi
Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesinin açılış kurdelası Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe tarafından kesildi.
Açılışa, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl jandarma Komutanı Haşim Göksel, CHP İl Başkanı Ali Işıkgör, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın yanı Tekirdağ halkı katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.