Tekirdağ Manşet Gazetesi

MESLEKLER SOKAĞI AÇILDI

Gündoğdu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Girişimcilik Haftasında güzel bir çalışmaya imza attı.
Her yıl Mart Ayının ilk haftasında kutlanan Girişimcilik Haftası Kapsamında Gündoğdu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından ‘’Meslekler Sokağı’’ hazırlandı .
Okul Müdürü Hamide Avcı görev aldığı günden beri öğrencilerini daha iyi yetiştirmek için çeşitli farkındalık faaliyetleri düzenlemektedir
GÜNDOĞDU MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ MESLEKLER SOKAĞI
Yerel, ulusal ve küresel ekinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden Girişimcilik Haftası nedeniyle Gündoğdu Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde bir dizi etkinlik düzenlendi.
Etkinlikler Okul Müdürü Hamide Avcı’nın konuşması ile başladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, Şube Müdürü Emin Gömürt, Şube Müdürü Önder Atik, Şube Müdürü Suat Aydın ve AK Parti Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere’nin de katılımı ile Meslekler Sokağı açılışı yapıldı.
Meslekler sokağını gezen ve incelemede bulunan katılımcılar çok beğendiklerini ifade ederek girişimciliğin kültürel bir unsur olduğunu,genç insanlardan ve okullardan başlatılması gereken bir olgu olduğunu belirterek yapılan çalışmaları incelemişlerdir. Meslekler hakkında bilgi alarak öğrencilerin çalışmalarını başarılı bulduklarını ifade ettiler.
Girişimcilik Haftası Etkinlikleri Gündoğdu Mesleki Anadolu Lisesinde 3 gün boyunca devam edecek. Veli ve öğrencilere Meslekler Sokağı sergilenecektir. Kariyer Günü etkinliklerinde okuldan mezun olmuş Girişimci olan ve farklı alanlarda çalışan mezun öğrencilerin oluşturduğu söyleşilerle program devam edecektir.
Açılış düzenlenen kokteyl ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ