Tekirdağ Manşet Gazetesi

MERKEZ BÜRO-SEN 2. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Genel Merkezi Tekirdağ olan ilk kamu görevlileri sendikası olma özelliğini halen elinde bulunduran Merkez Büro Çalışanları Sendikası (Merkez Büro-Sen) 2. Olağan Genel Kurulu Tekirdağ’da yapıldı.
Mevcut Genel Başkan Celil Tadık ve ekibinin güven tazelediği genel kurul sonucunda 4 yıl görev alacak yeni yönetim belirlendi.
Genel Kurul oldukça heyecanlı başladı. Divanın teşekkül edilmesinin ardından saygı duruşu- istiklal marşı söylendi. Protokol konuşmalarını Genel Başkan Vekili Harun Ercan ve bir önceki yönetimde mali sekreter olan Hüseyin Baltacıoğlu yaptı.
Tüzük tadilat değişiklikleri ve Denetleme Faaliyetlerinin ibra edilmesinin ardından Genel Başkan Celil Tadık konuşma yaptı.
Tadık konuşmasında Merkez Büro Sen’in kurulduğu günden beri, kamu çalışanlarının sıkıntı ve sorunlarım çözmek için mücadele etmiş, etmeye de devam edeceğini söyledi.
Türkiye’de sendikal çalışma yapmanın zorluğuna dikkat çeken Tadık, şunları kaydetti;” Bu ülke şartlarında Sendikal faaliyet yapmak, mücadele etmek, ayakta kalmak gerçekten çok zor değerli dostlarım, yılmadık boyun eğmedik, hak aradık mücadele ettik ve buradaki bu cesur insanlann sayesinde, yıkılmadık ayakta kaldık ve yıkılmadan mücadelemize devam edeceğiz. Ülke genelinde teşkilatlanmaya çalıştık, başta Tekirdağ olmak üzere, Edime, Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Balıkesir, İzmir, Uşak,Muğla,Mersin, Antalya, Ankara, Konya, Aksaray, Kütahya. Amasya ve Kahramanmaraş illerinde ve bazı ilçelerinde teşkilatlarımızı kurduk. Bu süreçte çok baskılar gördük, gerek diğer sendika yöneticilerinden, gerekse bazı kamu kurumlarının idarecileri tarafından, baskı ve mobbinglere maruz kaldık, bazı İl ve İlçe başkanlarımızın görev yerleri değiştirilerek sendikamıza gözdağı verildi, Fakat hiç geri adım atmadık, haklı olduğumuz her olayda sonuna kadar mücadele ettik, kanunlar çerçevesinde hukuk büromuz tarafından açılan davalarımızı kazandık çünkü kurulduğumuz günde söylemiştik, şimdi de söylüyorum, hiç bir siyasi partinin ön veya arka bahçesi olmadık olmayacağız, her zaman hak ve adaletin, mazlum ve mağdurun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Trakya’nın ve Tekirdağ’ın ilk genel merkezli memur sendikası olarak kurulduk ve tarihe geçtik. Bizden sonra kurulan diğer sendikalar kapattı, dayanamadılar artık isimleri bile unutuldu, ama biz yıkılmadık ayaktayız, artık önümüzdeki süreçte hep birlikte büyüyerek tüm Türkiye’de adımızı duyuracağız. Değerli dostlarım dava arkadaşlarım, ülkemizde şuan sendikacılık yapılmıyor, yapmak için mücadele eden sendikalara da her türlü baskılar ve tehditler yapılıyor. Şu anda Merkez Büro Sen’in göstermiş olduğu mücadele, gerçekten takdir edilecek bir sendikacılıktır, tüm Türkiye artık bizim sendikamızı öğrendi, bundan sonra yapacağımız mücadeleyi de tüm Türkiye görecek ve her geçen gün sayımızı ve teşkilatımızı büyüteceğiz, bağlı olduğumuz Tüm Memur Sen Konfederasyonunun da desteği ile Türkiye’de adımızdan söz ettireceğiz, nerede bir mazlum ve mağdur kamu çalışanı varsa, biz sendika olarak onun yanında olacağız.”
Daha sonra yapılan seçim sonucunda yeni yönetim belirlendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.