Tekirdağ Manşet Gazetesi

Memleket Partisinde Milletvekili Çıkarması

Memleket Partisi Milletvekilleri İl Başkanlığını ziyaret etti.

Memleket Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özay, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Memleket Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.
Milletvekilleri Parti Binasında basının sorularını yanıtladı.
Yalova Milletvekili Özcan Özay, Memleket partisinin kısa zamanda büyüğünü ifade ederek, şunları kaydetti; “ 6 aylık serüveni buraya kadar getirdik. Kurultay’da Genel Başkanımızı Parti Üyelerimizi seçtik. 6 ay gibi bir sürede hızlı ilerliyoruz. Biz 3 CHP Milletvekilleriydik. CHP’nin içinde bir sürü sıkıntılar gördük. Ankara’da işlerin Biz kendi seçim bölgelerimizdeki gibi yürümediğini gördük. Yalova’da CHP’nin oylarını artırdık. Bizim Yalova’da çalıştığımız gibi Atatürk’ün ilkelerini tüm Ülkeye yaymak fikrinin Genel Merkez Yöneticileri arasında önemsenmediğini fark ettim. “
“Kanun Teklifi Verdik”
İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise parti tüzüklerinde olan bazı maddeleri kanun teklifi olarak sunduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Kadınlar Milletvekilliği ve Yerel Yönetimlerde aday olma noktasında Yüzde 50 kota koyduk. Partimizde Genel Başkanı parti Üyeleri seçiyor. Yine tüzüğümüzde bir genel başkan partisini 2 dönem de iktidar yapamazsa bir daha aday olamıyor. Bizim uyguladığımız sistem ile ilgili kanun teklifi verdik. Biz parti tüzüğümüzde yer alan maddeleri Türkiye’nin önü açılması için sunduk. Egemenlik Milletin diyorsanız, Milletle helalleşmek istiyorsanız önce gelin buna destek verin. 1 Kadın, 1 Erkek sıralamasını tüzüğümüze yazdık tüm partilerin uygulamasını istiyoruz.”
Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ise “ CHP Atatürk’ün yolundan saptı. Türkiye’de siyaset kirlenmiş” dedi.
Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin ise ;” Belli Periyotlar halinde ilçelerimizi gezeceğiz. Çok kapsamlı bir parti programımız var. 11 Aralık tarihinde Çorlu ilçe başkanlığımızı açıyoruz. Gençlerimizi arkamıza aldık. Onlara güveniyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.