Tekirdağ Manşet Gazetesi

Memleket Partisi Kongresi Yapıldı

Memleket Partisi 1. Olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde seçime giren Bora Küçükçetin seçimi kazandı.
Memleket Partisi 1. Olağan kongresi Altınova Mahallesinde bir kafede yapıldı.
Kongrede konuşan İl Başkanı Küçükçetin, çıkan yangınlarda müdahalede yetersiz kalındığını ifade ederek, AK Parti Hükümetini eleştirdi.
Yangınla müdahale için daha fazla uçağın gerektiğini de vurgu yapan Küçükçetin, şunları kaydetti;” Türkiye’nin ormanları yanıyor. Fakat yerinde ve zamanında müdahale edilemiyor. Türkiye Cumhuriyeti Çok Büyük ve Zengin bir Devlet. Bu kadar da orman zenginliğimiz varken, biz 30 yangın söndürme uçağı alamıyorsak yazık bize. Ekolojik denge maf oldu. Hayvanlar doğa örtüsü yandı. Orman yasasına göre ormandan bir tane dal çıkaramazsınız. Bu yapılanların sorumluları bir gün adil yargı önünde hesap verecekler. ”
“Enflasyon yüzünden Halkımızın Cebi Yanıyor”
Türk Lirasının enflasyon karşısında giderek değer kaybettiğini de ifade eden Küçükçetin, sözlerini şöyle sürdürdü;” 1 Ocak 2009 yılında tedavüle giren 200 TL’Lik banknotun satın alma gücü 35 TL’ye düştü. Çarşı- Pazar el yakıyor. İnsanlar geçim sıkıntısı yaşıyor. Türk insanı borçları yüzünden transa yaşıyor. Tür insanı borçlu, kaygılı ve Ümitsiz yaşıyor. Memleket Partisi bu sebeplerle insanımızın sorunlarına çözüm üretmek amacı ile yala çıktı. Memleket Partisi bir çıkış ve umut kapısıdır”

“Kim Bu Afganlar?
Türkiye sınırından giren yabancılara da değinen Küçükçetin; “Elinin kolunu sallayan ülkemize girip içimize karışıyor. Girenlere baktığımızda elinde bir çanta ile genç Afganlar kolunu sallaya Ülkemize giriyor. Çocuklar aileler gelmiş olsa Türk insanı olarak kucak açarız. Ama gelenler kim belli değil. Türkiye’nin sınırları bu kadar kolay kimse girmemeli” şeklinde konuştu.
“Tekirdağ Büyükşehir En Sonlarda”
Tekirdağ’ın gelişmişlik seviyesine göre diğer illerin çok gerisinde kaldığını da iddia eden Küçükçetin,” Birçok Büyükşehir’i ziyaret ediyorum. Ama ne yazık ki gelişmişlik bakımından Tekirdağ Büyükşehir diğer büyükşehirlerin arsında en sonlarda kalmış. Tekirdağ bunu hak etmiyor. Tekirdağ çok daha iyi hizmeti hak ediyor. Ama vizyonsuz yöneticiler bize zaman kaybettiriyorlar. 11 İlçelerimiz de ilçelerimiz dökülüyor. Hepsi bir birinden kötü. Ancak Belediyeler su gibi para harcıyor. Harcama Dağ, ortaya çıkan ise fare. Biz hem genelde hem yerelde Halkın çıkarına olmayan uygulamaları eleştireceğiz.”
Konuşmanın ardından tek liste olarak seçime giren Bora Küçükçetin tekrar başkan seçildi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Bora Küçükçetin, Taner Ağan, Yavuz Akgün, Gülay Albayrak, Cengiz Balcı, Serpil Biçer, Ekrem Can, Gaye Çolakoğlu, Aslıhan Çömlekçi, Aziz Deniz, Nurullah Eligüzel, Sadi Erduran, Serdar Gelgeç, Sermet Gülcivan, Tolga Hızlı, Nur İnciroğlu, Ali Kuluptakan, Mesut Orta, Hasan Öztürk, Halil Bedri Selvi, Gökhan Sezer, Tunç Şenel, İlmiye Terzi, Çetin Yapıcıer, Harun Yılmaz,

Kurultay Delegeleri;
Gülay Albayrak Kaleş, İlker Baydemir, Yüksel Bora, Ekrem Can, Halil Çalışkan, Gaye Çolakoğlu, Nurullah Eligüzel, Serdar Gelgeç, Fatma İşbilir, Ali Kuluptakan, Bora Küçükçetin, Birkan Özer, Hasan Öztürk, İlmiye Terzi, Tufan Türker, Menderes Yıldız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.