Tekirdağ Manşet Gazetesi

MECLİSTE SANDALYE SAYISI DEĞİŞTİ

2019 Mart ayında yapılan Mahalli İdareler seçiminde Süleyemanpaşa Belediyesi Meclis aritmetiği de değişti. CHP Belediye’de olduğu gibi Meclisi de AK Partiye bıraktı.
2014 yılında yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Süleymanpaşa Belediyesini Ekrem Eşkinat kazanmıştı. Belediye Meclisinde ise CHP’nin 16, AK Parti’nin 10, MHP’nin ve İYİ Parti’nin 2 şer ve 1 Bağımsız Belediye Meclis Üyesi bulunuyordu. Sandalye sayısına göre CHP oy çokluğu ile istediğini kararı meclisten geçirebiliyordu.
2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkanlığını AK Parti’den Cüneyt Yüksel Kazandı.
Cumhur İttifakının Partileri AK Parti ve MHP toplam 18 meclis üyesi kazanarak çoğunluğu da ele geçirdi. CHP ise 13 üyede kaldı. İyi Parti ise Meclis üyesi çıkaramadı.
Süleymanapaşa Meclis üyeliklerini AK Parti’den Fedai Yüksel, Sabri Çınar, Hüseyin Uzunlar, Ali Rıza Eti, Şenol Karaküçük, Hikmet Mutlu, Özlem Coşkun, Gürol Biber, Şahin Umur, Aytaş Eriz, Şükriye Gündüzler, Ayşe Şen Seven, Metin Çalışkan, Bülent Topçu, Hüseyin Öztekin, Muhammet Karaman, Muhammet Polat, İdris Yatman seçime kazandı.
CHP’den ise Münür Karaevli, İlhan İmrak, Murat Uysal, Ali Tunç Saygun, Volkan Berkay Çakır, Ufuk Bekir Ersöz,Ergün Güleryüz Nurten Yontar, Ömer Taş, Sami Durhan, Serkan Erkiş, Mustafa Turhan, Emin Benan Utku meclise girdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ