Tekirdağ Manşet Gazetesi

MALİ KONGRE YAPILDI

S.S. 10 Nolu Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifinin mali kongresi yapıldı.
S.S. 10 Nolu Barboros-Kumbağ Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifinin mali kongresi Ticaret Odasında yapıldı.
Kongreye Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin MHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Kürşat Sungur, AK Parti Eski İl Başkanları Ahmet Akçay ve Soner Çizen ile Kooperatifinin delegeler katıldı.
Kooperatifinin delegeleri, mali bilanço ve sosyal faaliyet raporunu oy birliği ile kabul etti.
Mali kongrede konuşan S.S. 10 Nolu Minibüs Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Recep Nişancı, tüm minibüsçü esnafının yeni çıkan yasalara uyması gerektiği vurgusunu yaptı.
Belediyenin de Minibüsçüler üzerinde söz sahibi olduğunu hatırlatan Nişancı, şunları kaydetti;” Araçlarla ilgili Hükümet tarafından birçok yasa çıkarıldı. Bunun yanında Belediyemizin 5 yaş ile ilgili kararı vardı. Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşmede bunu 7 yaşa çıkardı. 7 yaşa çıkması ile birlikte esnafımız daha rahat araçları alabilir oldu. Bundan dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Taşımada yüzde 18 KDV olan KDV yüzde 1,5’a indi. 1 yıl içinde Tekirdağ’da kartlar tekrar karılacak. Bu sistemlere ayak uydurmamız lazım. 1 yıl içinde Tekirdağ’da çok şey değişecek. 1 yıl sonra Tekirdağ’da yeniden bir ihale yapılacak. İhale yapıldığında Kumbağ ve Barboros Belde Naip ise köydü. Yeni otogar başka bir yere gidiyor. Şehir içine araçlar giremeyecek ve taşımı sistemi tümüyle değişecek. Biz bunlara ayak uydurmamız lazım. Otogar Muratlı caddesine gittiği zaman biz otogara gitmezsek bu yüzde 50 maddi kayba sebep olur. Olanaklar dahilinde araçlarımızı geliştirip daha iyi hizmet yapmamız gerekiyor”
“MİNİBÜSÇÜNÜN ÜSTÜNE GİTMEDİK”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Belediye’nin yapılaşmasında ilk olarak Ulaşım Daire Başkanlığını kurduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz ilk olarak Ulaşım Daire Başkanlığını kurduk. Daha sonra Ulaşım Koordinasyon Merkezi kuruldu. Ulaşım Koordinasyon Merkezinde (UKME) Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birçok resmi kurum var. Bazen Devletin almış kararın aksine olan istekler de geliyor. UKME Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının iki dudağı arasında bir kurum değildir. Yasalar devamlı değişiyor. Artık lastikleri araçtan pahalı araçlarla yolcu taşıma şansımız yok. Türkiye Ekonomisinin şu anda ne olduğu belli. Ülkemizin ekonomik durumu şuanda iyi değil. Türkiye güçlü bir ülkedir. Ülkemizin ekonomisi düzelecektir. Dışardan müdahalelerle Ülkemizin ekonomisi batmaz. Biz 7 düvele meydan okuduk. Gerekirse Amerika’ya karşıda bütün partiler birleşir, dolara ihtiyacımız yok diye gerekeni yaparız. Bu ekonomik dar boğazda Minibüsçü esnafımızı da yenliklerle ilgili üstlerine çok gitmedik.
“TEKİRDAĞ’IN KALBİ OLACAK”
Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel de minibüs hatlarının değerinin 3-4’e katlanacağını iddia ederek; “Süleymanpaşa ilçemiz 1 Nisan’dan itibaren çok güzel olacak. Sözde değil özde Süleymanpaşa’ için çalışmaya başlayacağız. 31 Mart 2024 tarihinde şuandaki minibüs hatlarının değeri 3-4’e katlayacak. Biz Süleymanpaşa’yı hizmet sektörünün merkezi haline getirmek istiyoruz. Özelikle sizin taşıyıcılık yaptığınız güzergah Tekirdağ’ın kalbi olacak. Tekirdağ sahilinden Yeniköy hattına kadar çok güzel bir proje hazırladık. Her Kumbağ, hem Barboros hem de Yeniköy ile ilgili projelerimizi yakında açıklayacağız. Bu proje Süleymanpaşa’ya çok şeyler katacak” şeklinde konuştu.

“TEKİRDAĞ’IN POTANSİYELİ BU DEĞİL”
AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan ise Tekirdağ’ın çok büyük potansiyele sahip olduğunu ancak bunun kullanılmadığını ifade ederek; “Yapılacak Yerel seçimlerle demokrasi bayramına doru yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Tekirdağ’ın potansiyelin çok büyük olmasına rağmen bazı şeylerin noksan olduğunu görüyoruz. Yaptığımız saha çalışmalarında Vatandaşlarımıza da sorular soruyoruz. Elde ettiğimiz fikirler ışığında 5 ana başlıkta 27 alt başlıkta beyanname hazırlıyoruz. Bunları Mart ayı içinde açıklayacağız. Yollar ve trafik konusuna önem vereceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ