Tekirdağ Manşet Gazetesi

KURUMSAL GELİŞİM KAMPINA YOĞUN İLGİ

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ, Yerel Yönetimlerin Kurumsal Gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği “Kurumsal Gelişim Kampı” üye belediyeler tarafından yoğun ilgi gördü.
Tüm eğitim faaliyetlerini çevrimiçi olarak Pandemi koşullarına uygun şekilde sürdüren Trakya Belediyeler Birliği, yerel yönetimlerin kurumsal gelişimine yönelik olarak oluşturduğu eğitim takvimi kapsamında toplam beş adet online toplantı gerçekleştirdi.
TRAKYA Belediyeler Birliği tarafından organize edilen “Kurumsal Gelişim Kampı” programında gerçekleştirilen toplantılarda; Dijital Katılım Süreçlerinin Tamamlanması, Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Finansman, Vatandaş Odaklı İnteraktif Yönetim Modeli ve İnsan Kaynakları Yönetimi konuları yer aldı.
Kurumsal Gelişim Kampı kapsamında, eğitim takviminde yer alan konular şu şekilde oluştu.
Dijital Katılım Süreçlerinin Tamamlanması
Dijital Dünya
Dijital Sınıf
Öğrenmeyi tasarlama
Öğrenmeyi Sağlama
Öğrenmeyi Değerlendirme
Halkla İlişkiler
Halkla ilişkilerin genel tanımları
Dijital Halkla İlişkiler
İç Halkla İlişkiler,
Dış Halkla İlişkiler
Muhasebe ve Finansman
Muhasebenin tanımı ve fonksiyonları
Muhasebenin temel kavramları
Muhasebe kayıt yöntemleri
Hesap kavramı
Bilanço hesaplarının işleyiş kuralları
Gelir tablosu hesaplarının işleyiş kuralları
Muhasebe süreci
Vatandaş Odaklı İnteraktif Yönetim Modeli
Kamu Hizmeti
Yerel Yönetimin Görevleri
Toplam Kalite Yönetimi,
EFQM Mükemmellik Modeli
İnsan Kaynakları Yönetimi
Ödüllendirme sistemi
Performans yönetimi
Yüksek performanslı insan kaynakları sistemleri
Eğitim ve geliştirme
İşe alma
İşe devam
Belediyelerimizin Yanındayız
Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gerçekleştirmiş oldukları online çalışmalara iştirak eden tüm belediyelere, eğitmen ve katılımcı personele teşekkürlerini iletti.
Başkan Albayrak kurumsal gelişim kampı ile ilgili açıklamasında, “Trakya Belediyeler Birliği olarak hedeflediğimiz tüm faaliyetlerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Yerel yönetimlerimizin kurumsal anlamda gelişimlerine ve personelimizin daha fazla bilinçlenmesine katkıda bulunması adına kendi bünyemizde tasarladığımız “Kurumsal Gelişim Kampı” adlı çalışma programımıza gösterilen ilgi bizleri fazlasıyla memnun etti. Personelimizin her toplantıya yoğun olarak katılım sağladığı çok faydalı bir program oldu. Tüm belediyelerimize ve personele teşekkür ediyorum. Bu programımızda da belediyelerimizden gelen talepler üzerine oluşturduğumuz konuları, bilim kurulumuz aracılığıyla personele aktardık. Çalışmalarımızda bizlerle birlikte olan eğitmenlerimize de yerel yönetimlerimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Belediyelerimizin her daim yanındayız ve her ortamda destek olmaya devam edeceğiz. Pandemi koşulları elverdiğince eğitim faaliyetlerimizi ve diğer tüm organizasyonlarımızı aksatmadan sürdürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yeni Programlar İçin Çalışmalara Başlandı
Trakya Belediyeler Birliği, personelin yoğun ilgi gösterdiği Kurumsal Gelişim Kampı programının tamamlanmasıyla birlikte, her zamanki gibi öncelikli olarak belediyelerin taleplerini dikkate alacak şekilde yeni bir eğitim takvimi oluşturulmasıyla ilgili çalışmalarına aralık vermeden başladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.