Tekirdağ Manşet Gazetesi

KURTULUŞ BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu törenle kutlandı.
Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Münasebetiyle Valilik önünde Çelenk Sunma Töreni Yapıldı.
Tören, Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Albayrak konuşmasında ilk Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının mutluluğunu ve onurunu yaşadığını söyledi.
13 Kasım’ın mutlu, gururlu ve onurlu gün olduğunu ifade eden Albayrak, şunları kaydetti;” Tarih bilinci, vatan sevgisi ve bağımsızlık ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz böyle bir günde Tekirdağ’ın kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutluyoruz.
Bir ülke düşünün; cebren ve ile vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş. Daha da kötüsü iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini milletin menfaatlerinden üstün tutar hale gelmişler.
İşte böyle bir dönemde, “İstiklal ve hürriyet benim karakterimdir,” diye Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak Milli mücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz, Ata’mızın önderliğinde, Kurtuluş Savaşı’nda düşman ordularını yenilgiye uğratarak şanlı bir destan yazmıştır. Savaş meydanlarında kazanılan büyük zaferler Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile taçlandırılmıştır.
Tarihten aldığımız dersler sayesinde vatanımıza, Cumhuriyetimize ve Ata’mızın mirasına sahip çıkıyoruz, ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz.
En büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkardığımız günleri hep beraber görebilme ümidiyle, tüm Tekirdağ halkının Kurtuluş Bayramım en içten dileklerimle kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarım, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum”
Çelenk sunma töreni, Süleymanpaşa Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından yapılan halk oyunları gösterisi ile son buldu.
Törene; Vali Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İyi parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Garnizon Komutanı Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, askeri erkân, il protokolü, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz ile vatandaşlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.