Kurbanlıklara Talep Arttı

Bıyıkali Mahallesinde besicilik yapan Serkan Akkaya’nın dana ve koyunlarına rağbet arttı. Kurbanlıklar İstanbul’dan bile alıcı buldu.
Kurban Bayramı 31 Temmuz’da kutlanacak Kurban Bayramı için hayvan yetiştiricisi Serkan Akkaya hazırlıklarını tamamladı.
Bıyıkali Mahallesinde neredeyse hazırlıklar tamamlandı. Büyükbaş ve küçükbaş fiyatları belirlendi.
Kurban bayramında Büyükbaş hayvanlar 15-16 Bin TL küçük baş hayvanlar Bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla tüketici ile buluşacak. Hisseli Kurban’a girmek isteyenler ise minimum bin 800 TL ödeyecek.
Kurbanlık hayvan satışı yapan Serkan Akkaya 2 yıl Kurbanlıkları Kendi çiftliklerinde, veteriner eşliğinde yaklaşık 2 yıl boyunca yetiştirdiklerini söyledi.
Özenle yetiştirdikleri Dana ve Küçükbaş hayvanları Kurban Bayramı öncesi pazarlayacaklarını ifade eden Akkaya, şunları kaydetti;” Bu hayvanları Kurban bayramında satacağız. 16 kişilik dev bir ekibi sahibiz. 3,5 veya 7 kişi bir danayı ortak kesebiliyor. Bu ekibimizle 35 dakika içinde danamızı parçalayıp kemiksiz poşetlere koyup takdim ediyoruz. Müşterilerimiz beklerken de onlara çeşitli ikramlar sunuyoruz. Eskiden kurbanlık hayvanlar dışarıdan geliyordu. Biz daha önce hayvancılık yapıyorduk. O dönemde burada kurban yetiştiriciliğini yapan az vardı. Bizde Tekirdağ halkına daha kaliteli, daha hijyenik şartlarda Kurban satmak için kolları sıvadık. İlerleyen yıllarda çiftliğimizi ve ekibimizi büyütüp Kurban Pazarında Tekirdağ’ın markası olmak istiyoruz. Kurban almak isteyen Vatandaşlarımız 0530 861 40 21 numaralı telefon hattından bizi arayabilirler”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.