Tekirdağ Manşet Gazetesi

KUPAYI VALİ YILDIRIM’ A TESLİM ETTİLER

Dünya Şampiyonu olan Trakya Veteran karması kupayı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a teslim etti.
Geçtiğimiz yıl katıldıkları Dünya Veteran Futbol Şampiyonasında Final oynayan ve finalde rakibine 1-0 yenilerek Dünya İkincisi olan TRAKYA KARMAMIZ, bu yıl 9-13 Ekim Tarihleri arasında Kuşadasında düzenlenen DÜNYA ŞAMPİYONASINDA(Dünya Barış Kupası) YUNANİSTAN takımı ile FİNAL oynadı.
Final Müsabakasında YUNANİSTAN takımını “6-0” gibi net bir skor ile yenen TRAKYA KARMAMIZ, “DÜNYA ŞAMPİYONU” oldu. Geçtiğimiz yıl toplam 16 ulusal takımın katıldığı DÜNYA ŞAMPİYONASINA bu sene farklı olarak Filistin, Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Kıbrıs, Bulgaristan, Yunanistan katıldı.

Dünya Kupasını Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM’ a arz eden Federasyon Başkanı Zafer SOYKIRLI ve
TRAKYA KARMAMIZIN mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

TRAKYA KARMAMIZ Dünya Şampiyonu olma Başarısı yanı sıra “Dünyanın En Centilmen Takımı” plaketi ve Şampiyona boyunca tüm oyuncuların “Maç performansı, müsabaka hırsı, kazanma azmi, fair play ruhu ve centilmence yaklaşım” kriterlerinin değerlendirilmesi neticesinde Tekirdağ Dostspor Başkanı/Oyuncusu, Trakya Veteranlar/Masterlar Federasyon Başkanı Zafer SOYKIRLI’ ya verilen “Dünya Şampiyonası Özel Onur Ödülü” nü Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM’ a arz ettiler.

Trakya Veteranlar ve Masterlar Federasyonu Başkanı Zafer SOYKIRLI “Şampiyonada Trakyamızı temsil edecek olan oyuncularımızı çok ince eleyip, sık dokuduk. Amacımız hem yarışmacı, hem de Güzide Trakyamızın formasını taşıyabilecek olan oyuncuları Karmamıza katmak idi. Dünya Şampiyonası açılış maçı Filistin Milli Takımı ile Trakya Karmamız arasında oynsndı. Yol yorgunu olma, aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile ilk defa aynı takım içerisinde oynama ve rakibimiz Filistin’in de güce dayalı ve çok sert oyunu neticesinde ilk müsabakayı “1-0” kaybettik. İlk maçımızda aldığımız bu şok mağlubiyet omurlarımızdaki yükü düşündüğümüzde bizleri çok üzdü. Hemen toparladık ve bir sonraki müsabakamıza konsantre olduk. İyi konsantrasyon, kadro revizyonu ve uygun oyuncu değişiklikleri ile ikinci maçımızda
BULGARİSTAN takımını “3-0” yendik. Kıran kırana geçen Şampiyonsdaki üçüncü maçımızda Kuzey Kıbrıs Takımını
“4-0”lık net bir skor ile yendik. Bir sonraki müsabakamızdan da “3-0” galip ayrılınca Dünya Şampiyonasında Final Oynama hakkını elde ettik.

Ne olursa olsun YUNANİSTAN takımını yenip, Kupayı Trakyamıza getireceğimize takım olarak söz verdik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.