Tekirdağ Manşet Gazetesi

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.
Köprübaşı mevkiinde başlayan Kortej yürüyüşüne Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve binlerce kişi katıldı. Yürüyüş Tuğlalı parkta son buldu.
Tuğlalı pakta konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel 29 Ekim’in çok önemli bir gün olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti;” En başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının o onurlu mücadeleleri ve bütün cihana bu toprakların asla istila edilemeyeceğini, bu topraklarda kimsenin hesap yapamayacağını defalarca kez göstermesi olmuştur. 29 Ekim aç karnı ile sahada mücadele eden dedelerimizin ismidir. 29 Ekim bu millete adeta mezarını kadarmış gibi siper kazan dedelerimizin ismidir. 29 Ekim bu milletin bağımsızlık mücadelesidir. 29 Ekim’i bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”
“YEDİ DÜVELE MEYDAN OKUDUK”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Türkiye’nin yedi düvele meydan okuyarak bugünlere geldiğimizi ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü;” Yedi düvele meydan okuyan bizim kendi insanımızdı. Şimdi aynı şeyi Kahraman ordumuzun Barış Pınarı harekatında bir kez daha gördük. Ne Amerika’dan ne Rusya’dan ne Arabistan’dan ne Filistin’den hatta hatta üzülerek söylüyorum Kıbrıs Cumhurbaşkanı konuşmalarından. Bu şunu gösteriyor. Konu Türkiye’nin menfaatleri olunca birlik içerisindeyiz, kenetlenmişiz. Kimse Türkiye’nin topraklarından bir çakıl taşı dahi alamaz. Ne Güneydoğuda ki eşkiyalar ne hain FETÖ ne de diğerleri. Çünkü bizi birleştiren ve idealleri her zaman yol gösterici olan ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün idealleridir. Cumhuriyetimizin 96. Yılını heyecanla kutluyoruz. Bize bugünleri armağan eden değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”
“DEVLETİN NE DEMEK OLDUĞUNU KAYBEDENLERE SORUN”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak gerektiğimizi vurgulayarak ;” Türkiye Cumhuriyetine hepimiz sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu hepimizin görevidir. 96 yıllık bir Cumhuriyete sahibiz, 96 yıllık yeni bir devlete sahibiz, 96 yıllık dünya üzerinde gün be gün gelişen, gün be gün kendisini daha güçlü hale getiren bir devlete sahibiz. Bundan sonra daha nice 96 yıllarda, daha nice 29 Ekimlerde inşallah hep beraber olacağız. Bugünümüzü, Cumhuriyetimizi, devletimizin şeklini hep birlikte kutlayacağız. Bu gün sınır ötesinde bile bu devletin bekası için, bu milletin istiklali ve istikbali için mücadele eden kahraman askerlerimiz var. Onları burada Türkiye Cumhuriyeti içerisinde sevk ve idare eden büyüklerimiz var. Bugün askerlerimiz Suriye de mücadele veriyor ise bu Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası içindir. Devletin ne demek olduğunu devletini kaybedenlere sormak lazım. Devletimize sonuna kadar sahip çıkmamız gerekiyor“ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.