Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kongre Gergin Başladı (VİDEO HABER)

Pazarcılar Odası Kongresinde iki gurup arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik polisin üye olmayanları dışarı çıkarması ile sona erdi.
Pazarcılar Odasının olağan kongresi DES otelde başladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman yaptı.
Kongrede konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa İlçesinin kapalı Pazar yerine ihtiyacı olduğunu söyledi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, Pazar yerini 100. Yıl mahallesinde bulunan 2. Kısım Devlet Hastanesinin oraya yapılacağını ancak pandemi yüzünden yapılmadığını söyledi.
Bazı Hileli mal satan pazarcıları da sert bir dille eleştiren Yüksel; “ Çok az da olsa Helale haram karıştıranlar var. Hileli satış yapanları bundan sonra Süleyanpaşa’da hiçbir pazarda tezgah açtırmayacağım. Onlar deşifre edeceğim” dedi.
Pazarcılar Odası Başkan Adayı Levent Güven ise mevcut Başkan Sami Kayın’ın pazarcıların sorunlarına kayıtsız kaldığını iddia ederek;” Buralara zembille gelenler zembille gideceklerdir. Çiğ yiyip karnı ağrıyanlar hiçbir zaman teşkilata talip olamazlar;” şeklinde konuştu.
Pazarcılar Odası Başkan Sami Kayın da bu seçimin Ali Rıza Eti-Sami Kayın seçimine büründüğüne söyleyerek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’yi eleştirdi.
Konuşmalar sırasında Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti kendisine yöneltilen sözler üzerine söz almak istedi.
Ancak Divan Başkanlığını yapan Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman tarafından söz verilmeyince salonda gerginlik yaşandı.
Yaşanan gerginlik polis tarafından üye kartları olmayanların dışarı çıkarılmasıyla son buldu. İki aday Pazarcılar Odası Başkan Adayı Levent Güven ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Kayın kucaklaşarak gerginliği sonlandırdı.
Gerginliğin arından oy verme işlemine geçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.