Tekirdağ Manşet Gazetesi

KIZILAY GENEL KURULU YAPILDI

Kızılay Olağan Genel Kurulumu Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık’ın katılımı ile yapıldı. Genel kurulda Kızılay Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen, tekrar başkanlığa seçildi.
Türk Kızılay Tekirdağ Şubesi’nin Genel Kurulu Ramada Otelde düzenlenen Genel Kurulu saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.
Divan Başkanlığına Şevki Ülker, Katip üyeliklerine ise Yaşar İşcan, Berrin Başol, Muazzez Terzi seçildi.
Kongrede Kızılay Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen Kızılay’ın Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.
Kızılay’ın Dünya’nın her köşesinde insanlara yardım yaptığını ifade eden Çizen, şunları kaydetti;” Kızılay 1868 yılında yaralı askerlere ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusu ile doğmuştur. Kurulduğu günden bu güne faaliyet alanlarını genişleterek yaralı askerlere yardım etmenin çok daha ötesine geçerek adet hizmetlerinden sosyal hizmetlere, kan hizmetlerinden gençlik hizmetlerine kadar, her koşulda insanlık adına hizmet etmek için var gücü ile çalışmaktadır. Sadece Ülkemizin değil, Dünya’nın her köşesinde 100 binlerce insanın ıstırabını dindiren Türk Kızılay’nın bu başarısında hizmet ettiği kuruluşunun bilincine ermiş, sorumluluk taşıyan, ilkelerini ilke edinmiş gönüllüler ve Kızılay’ımızı temsil eden şubeler çok önemli bir yere sahiptir. Bizler Türk Kızılay’ını temsil edenler olarak birlik ilkemiz çerçevesinde Genel Başkanlığımızın uyguladığı her projeyi, insanlık adına yapılan her çalışmayı, yaşadığımız çevrede ki eksiklikleri görerek, bölgesel kaynaklarımızı harekete geçirerek projelerimizi ve faaliyetlerimizi çeşitlendirdik. Yürüttüğümüz Kurban kampanyalarında konserve haline getirilen kıyma ve kavurmaları yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız gibi, sadece Ramazan aylarında yapılan erzak yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Aşım yok diyen hiçbir ihtiyaç sahibini Kızılay’ın kapısından eli boş göndermedik. Evlatlarına destek olmayan ailelere mama desteği sağladık. Çamaşır yıkmayacak kadar yaşlı olan Vatandaşlarımıza yerel kaynaklarımızla çamaşır makinası hediye ettik. Bağış olarak aldığımız mobilyaları ihtiyaç sahiplerinin evlerine, gönüllerimizle birlikte taşıyarak, kurumlarını gerçekleştirdik. Bizler emeğimizi birleştirerek her yıl bir yıl öncekinden daha ihtiyaç sahibine ulaştırmayı görev edindik. Şubemiz yaptığı faaliyetlerle Türk Kızılay’ının kendi bölgesinde en iyi şekilde tanıtan, bazı zamanlarda şahsi gücünü kullanan, Kızılay’a maddi ve manevi kaynak yaratan bir şubedir. Yaptığımız projelerle hayata geçirdiğimiz faaliyetlerle Kızılay’ımızı en iyi şekilde temsil ettiğimize olan inancımız tamdır. Daha çok ailenin sofrasına aş olacağız. Daha fazla çocuk giydireceğiz. Özel Eğitim sınıflarımıza yenilerine ekleyeceğiz. Öğrencilerimizin kalemi, kağıdı, okul çantası olacağız. Nerde bir ihtiyaç varsa Kızılay olarak orada iz bırakacağız. Dünyanın en saygın kuruluşu olan Kızılay’ın geleceğine sahip çıkmak için Genel Kurul salonumuzu şereflendiren, Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize tüm Kızılay ailesine saygı ve sevgilerimi sunarım”
“DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ”
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık ise Dünya’da son yıllarda büyük acıların yaşandığına dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Dünyada daha fazla acıyı dindirmek için daha fazla çalışmalıyız. Çünkü dünyada haksızlıkların, yoksulluğun sesi çok duyulmuyor. Onların sesini seslendiren acılarını dillendiren ve savunuculuğunu yapan pek bir millet kalmadı. Onursal Başkanımız, cumhurbaşkanımızın ‘dünyada kim olursa olsun zalime karşı ve mazlumdan yana ol’ tavrıyla , mazlumların sesi olduk. Bunu sadece sözle değil yaptığımız icraatlarla da gösterdik. Türkiye geçen sene açıklanan insani yardım küresel raporunda dünyada en fazla yardımı yapan ülke oldu. Ülkemiz 8 milyar doları aşkın yaptığı yardımla dünyanın en fazla insani yardım yapan ülkesi. Gayrisafi milli hasılasından ayırmış olduğu yüzde 0,75’lik payla da dünyanın en cömert ülkesiyiz. Türkiye insani yardımda dünya birincisi. Ülkemiz dünyanın en zengin ülkesi değil ama en cömert ülkesidir. Kızılaycılar olarak bütün bu dünyadaki acıların arttığı, savaşların arttığı, gelir paylaşımı dengesizliğinin arttığı, 28 insanın dünyadaki bütün nüfusun yarısının varlığına sahip olduğu, dünya nüfusunun 1,5 milyarının günlük 1,5-2 doların altında bir gelirle yaşadığı, her gece yatağına 1 milyar insanın aç gittiği, 160 milyon çocuğun okul yüzü görmediği, 1 milyar insanın okuma-yazma bilmediği ve bu cehaletin terör oluşturduğu, suç oluşturduğu ve giderek insan acısını artıran sıkıntılar oluşturduğu bu dünyada merhamet diyoruz, yardımlaşma diyoruz”
103 Kızılay Delegesinin katıldığı Kongrede tek aday olarak seçime giren Kızılay Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen tekrar başkanlığa seçildi.
Kızılay Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.
Hamniyet Çizen
Hilmi Kıldıran
Nimet Ağca Tantan
Elçin Bayol
Ömer Acartürk
Çetin Asamaz
Necmettin Kalyoncu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ