Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kırsal mahallelerde salgın mücadelesi hız kazandı

Süleymanpaşa Belediyesi, Korona virüsü salgını ile mücadelesini merkez mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelerde de titizlikle sürdürüyor. Süleymanpaşa’ya bağlı tüm kırsal mahallelerde, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak ve belirli bir sıra dâhilinde dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriliyor.
YEDİ KIRSAL MAHALLEDE KAPSAMLI DEZENFEKSİYON YAPILDI
Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel dezenfeksiyon ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, yedi kırsal mahallede kritik alanlar dezenfekte edildi. Gazioğlu, Karaevli, Köseilyas, Husunlu, Yazır, Oruçbeyli ve Işıklar Mahallelerinde meydanlar, yollar, muhtarlıklar, camiler ve sağlık ocakları gibi kamu binaları özel solüsyonlar yardımıyla arındırıldı.
KİŞİSEL TEDBİRLERE UYMA ÇAĞRISI YAPILDI
Konuyla ilgili Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı sonuna kadar ilan edilen yeni salgın tedbirleri uyarınca, kırsal mahallelerde dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız süreceği ifade edildi. Açıklamada, hem kırsal hem merkez mahallelerde çalışmaların sürdüğü ancak kurumsal önlemlerin salgının yayılmasını kısmen yavaşlatabildiği, en etkili mücadele yönteminin ise kişisel tedbirler olduğu hatırlatılarak, vatandaşların mecbur olmadıkça evlerinde kalmaları, zaruri hallerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve kişisel hijyen tedbirlerini azami dikkat etmeleri çağrısı yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.