Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kiraz Festivalinin Lansman yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesince düzenlenen 57. Tekirdağ Kiraz Festivaline bu yıl 2,5 Milyon’dan fazla kişi katılması bekleniyor.

57. Tekirdağ Kiraz Festivalinin lansmanı Rumeli İskelesinde yapıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Süleymanpaşa belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bu yıl Festivalde 2,5 Milyondan fazla kişiyi ağırlayacaklarını söyledi.
Daha şimdiden otellerde boş oda kalmadığını da ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;”Hedefimiz 2,5 Milyon insanı 1 hafta Boyunca ağırlamak. Şu anda bile hiçbir otelde boş oda yok. devasa bir organizasyon yapıyoruz. Festivalimizin tanıtımlarını yapmaya devam ediyoruz. Bu organizasyon sadece Cüneyt Yüksel’in organizasyonu değil. Tekirdağ Valiliğimizin ve ilimizdeki Bütün bürokrasimizin el birliği yaptığı bir organizasyon. Bütün resmi kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”
“Festival Hepimizin”
Belediye Başkanı Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ağır bir dille eleştirdi.
Albayrak’ın Kiraz Festivaline katkı vermediğine vurgu yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sadece bunun içinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı ayrı tutuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kiraz Festivaline hiçbir şekilde destek vermedi. Keşke Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çok daha büyük bir organizasyonu onlar yapmış olsalardı. Yapmadıkları gibi burada bizi yalnız bıraktılar. Bu konuyu Milletimizin takdirine bırakıyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sahilin tahsisi dışında bize her hangi bir katkısı olmadı. Farklı siyasi görüşlerden olabilir. Bulunduğumuz makamlar şahısların değil, emanet makamlardır. Bu şehirle ilgili organizasyonda davetiyeyi kabul etmemek yakışmadı. Ben şehrim adına bu davetiyeyi veriyorum. Beni istemedikleri için yarın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gitmeyeceğim. Kiraz Festivali benim çoluk çocuğumun düğünü değil. Bu şehrin düğünü. Biz yıllardır şehirlimizi tanıtmak için çalışıyoruz. Esnafımızın kazansın diye uğraşıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının yıllardır festivale bir katkısı. Kendin yapıyormuşsun gibi kortejlerde fotoğraf çektirmesini biliyorsun. En azından kendi hatalarının faturalarını başkasına kesme. Ben mi sana depremzedeleri kapı dışarı çıkart dedim. Tekirdağ’ı bu duruma sen düşürdün. Bunun faturasını bana kesmeyeceksin, faturayı sana imza attırana keseceksin. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.