Tekirdağ Manşet Gazetesi

KILIÇDAROĞLU TEKİRDAĞ’DA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ’da mitin düzenledi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge Tekirdağ CHP Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Belediye Başkan Adayları ve Tekirdağ Halkı katıldı.
Mitinge konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak’ın çok çalışkan bir Belediye Başkanı olduğunu söyledi.
Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların iyi olmadığını iddia eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti; “Türkiye’yi hep birlikte aydınlığa çıkarmak zorundayız. Huzuru yeniden tesis etmek zorundayız. Kavgadan bir şey çıkmaz. Kinden, öfkeden bir şey çıkmaz. Bugün Türkiye nereden bakarsanız bakın iç politikada da dış politikada da eğitimde de tarımda da işsizlikte de istihdamda da büyük sorunlar yaşıyor. Bütün mücadelem bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın, bütün mücadelem bu. Her evde bereket olsun, her evde huzur olsun kavgadan bir şey çıkmaz siyaset bir yarıştır bir hizmet yarışıdır ama hizmet yarışını bir tarafa atıp, kinle, öfkeyle yola çıkıp, insanları karalayarak insanları kötüleyerek naylon bir sürü suçlamalar bularak insanları bir şekliyle siyasetin dışına nasıl atarım diye çaba harcayarak siyaset yapamazsınız. Ülkeyi aydınlığa çıkaramazsınız. Kimi kastettiğimi, kimleri kast ettiğimi herhalde benden daha iyi biliyorsunuz. Herkes borç batağında. Vergi aldın trilyonlarca lira, 70 milyar dolar özelleştirme geliri aldın, dünyanın borcunu edindin. 17 yılın sonunda vatandaş nereye geldi soğan kuyruğuna girdi. Bir de milletin aklıyla alay ettiler dalga geçtiler efendim bu kuyruk varlık kuyruğu dediler. Ne varlık kuyruğu varlıklı adam domates almak için 1 kilo soğan almak için kuyruğa mı girer? Allah aşkına milleti mi kandırıyorsunuz siz ama bakın demokratik yollarla bütün bu sorunları aşacağız sandığa gideceksiniz oyunuzu kullanacaksınız yeni bir baharı güzel bir baharı hep beraber getireceğiz” şeklinde konuştu.
” ÇOCUKLARIMIZ YILLARDIR İŞSİZ”
İşsizlik sayısının 7 buçuk milyona dayandığını iddia eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;” En son işsizlik rakamları açıklandı. 7 buçuk milyona dayanıyor işsiz sayımız. Taşı sıksa suyunu çıkaracak gencecik fidan gibi üniversiteyi bitirmiş çocuklarımız yıllardır işsiz. Bu beylerin çocukları işsiz değil. Beyler işsizliğin ne olduğunu bilmiyorlar. Beyler yoksulluğun ne olduğunu bilmiyorlar. Beyler yatağa aç giren çocuğun annesinin çektiği dramı bilmiyorlar. Beyler sabah çocuğunu okula gönderirken harçlık veremeyen bir babanın dramını bilmiyorlar. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Senin artık yeter demen lazım. Yeter zulümdür bu zulüm. Eğer gencecik bir çocuk gelip Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin duvarında kendisini yakıyorsa işsizim diye kendisini aşıyorsa yoksulum diye, traktörün üzerinde kendisine benzin döküp yakmaya çalışıyorsa artık dur demen lazım kardeşim dur demen lazım. Yeter artık demen lazım”
“TEKİRDAĞ YATIRIM ALMAMIŞ”
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak ise AK Parti Hükümetinin Tekirdağ’a gerektiği kadar yatırım yapmadığını iddia ederek; “ Görev aldığım sürece mesaiye bağlı kalmadan çalışarak Tekirdağlılara hizmet etmenin gurunu yaşıyorum. Tekirdağ makus tarihini yenmiştir. Türkiye’de 17 yıldır iktidar Ülkeyi yönetemez duruma gelmiştir. Bu iktidarın 31 Mart’ta yapılacak yerel Mahalli seçimleriyle ders alacağı inancını taşıyorum. Tamamıyla 0’dan kurulan Büyükşehir Belediyesi 172 projede 1 katrilyon 900 trilyonluk, ilçe Belediyeleri ile birlikte 4 katrilyon yatırım yaptık. Tekirdağ ilinin bu kadara daha yatırıma ihtiyaç var. Tekirdağ’ımızın 17 yıllık iktidar döneminde yeterli yatırımları almamıştır. 12 Belediyenin tamamının sosyal demokrat belediyelerce kurulmuş olması, temellerin sağlam olması, 31 Mart 2019’da da yine 12 Sosyal Demokrat Belediye ile yola devam edeceği inanıyoruz.”
Konuşmanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekilleri ve Belediye Başkan Adayları meydanda bulunanlara karanfil dağıttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ