Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kent Konseyi Seçimi Yapıldı

Süleymanpaşa Kent Konseyi seçimi yapıldı. Seçime tek liste halinde giren Beste Emre Güngör tekrar seçilerek güven tazeledi.

Süleymanpaşa Kent Konseyi olağan kongresi Ticaret ve Sanayi Odasın Toplantı Salonunda yapıldı.
Kongreye Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.
Kongrede konuşan Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin 286 derneğin bir araya gelmesiyle kurulduğunu söyledi.
COVİD-19 pandemisinin Süleymanpaşa Kent Konseyinin çalışmalarını da sekteye uğrattığını da ifade eden Güngör, şunları kaydetti;” 286 derneğin bir araya gelmesiyle Süleymanpaşa Kent Konseyi kuruldu. Tüm Dünya’yı esir alan pandemi döneminin sınırları altında geçen dönem içerisinde mümkün olduğu kadar, sivil toplum kuruluşlarına muhtarlarımızla, esnafımız ve Süleymanpaşa’da oturan Vatandaşlarımızla bire bir dişe diş birlikte projeler üretmeye çalıştık. 2021 döneminde başlayıp ta bitiremediğimiz projelerimiz var. Yeni meclisimle bu işe kendini gönülden adamış 18 meclis üyemle birlikte bu işe bir dönem daha devam etmek istiyorum.”

“Kent Konseyine İhtiyacımız Var”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Kent Konseyi’nin önemine değinerek;” Şehrin hızlı bir şekilde bir çok yeniliğe ihtiyacı var. Özelikle Sivil Toplum Kuruşları ile diyalogların daha sıkı olması gerekiyor. Her şeyi biliyorum diyen bir zihniyet aslında hiçbir şeyi bilmiyor demektir. Kent konseyine çok fazla ihtiyacımız olduğu bir dönemdeydik. Ama büyün Dünya’da olduğu gibi Pandemi dönemi bizim için çok büyük bir kayıp oldu. Pendemi dönemindeki açığı kapatmak için daha fazla çalışmamız gerekiyor. Kent konseyi şehri yapılaması gereken çalışmalar ile ilgili bizim üstümüzden yükü alma noktasında çok önemli. Yeni dönemde Kent Konseyi’ne daha fazla ihtiyacımız var. Allah yar ve yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.
Konuşmaların arından Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’ Katip Çelebi’nin cihannüma adlı eserini hediye etti.
Tek liste halinde gidilen seçimlerde Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör tekrar başkan seçildi.
Süleymanpaşa Kent Konseyi yönetiminde şu şekilde oluştu;
ASİL KURUL: Alpay Aşan , Aykut Akdemir, Bünyamin Alptürk, Fatih Erge, H. İbrahim Üzmezoğlu Levent Türkan, Nesibe Ünal, Sezai Kurt
YEDEK KURULU; Aykut Demirkıran, Bahriye Kezcan, B. Şebnem Çalışkan, Demir Oğuz, Fatih Köse, Hüseyin Güneş, İlker Demirtaş, Ömer İleri
KADIN MECLİSİ BAŞKANI
Meliha Duygu Ersin
ENGELLİ MECLİSİ BAŞKANI
Ahmet Murat Sarılarlı
GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI
Ufuk Aygün

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.