Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kaymakam Yurt Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Kaymakam Yurt 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçilerek mazbatasını alan muhtarlarla bilgilendirme toplantısında Polisevi’nde buluştu.
Toplantıya Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Akın, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Uğur Avcı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Demir, İlçe Nüfus Müdürü Veysel Aydoğdu İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Ufuk İşcan, İlçe Sağlık Müdürü Aytekin Uluhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Atik ve Muhtarlar katıldı.
Mahalle Muhtarlarının Katıldığı Toplantıda ilk olarak Muhtarlara mevzuat ve Muhtar Bilgi Sistemi ile ilgili Kaymakam Yurt tarafından, bilgi verildi.
Ardından sırasıyla İlçe Jandarma Komutanı Uğur Avcı ve İçe Emniyet Müdürü Ferhat Akın tarafından Muhtarların Mahallelerindeki asayiş görevleri, İlçe Nüfus Müdürü Veysel Aydoğdu tarafından, Nüfus Hizmetleri ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi, İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Ufuk İşcan tarafından, Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanun Mera Kanunu ve Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu,İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Önder Atik tarafından, eğitim ve öğretimle ilgili genel bilgiler verdiler
İlçe Sağlık Müdürü Aytekin Uluhan, Tredaş Yetkilisi Ümit Günay ve İlçe Müftüsü Ayhan Okur ise kurumsal hizmetler hakkında bilgiler verildiler.
Toplantı sonunda Söz almak isteyen Muhtarların soruları ve ilgili kurum amirleri tarafından verilen cevaplar eşliğinde karşılıklı soru cevap şeklinde fikir alışverişi yapılarak devam etti.
Kaymakam Yurt, toplantının anlam ve önemi ve Mahalle Muhtarları ile İlçe Kurumlarının daha fazla iletişim ve işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini vurgularken Mahalle muhtarlarını tebrik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ