Kavaklı Korusu Korupark Oluyor

Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Alternatif Turizmin Macera Dolu Rotası: KORUPARK projesinin uygulama sözleşmesini Kırklareli Valisi Birol Ekici ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin imzaladı. Toplam bütçesi 3.324.365 TL olan proje ile Kavaklı Korusunun Korupark olarak spor turizmine kazandırılması hedefleniyor.
Kırklareli Valiliği’nde yapılan imza töreninde Projenin uygulama sözleşmesini Kırklareli Valisi Birol Ekici ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin imzalarken, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü proje ortağı olarak yer alacak.
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2023 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Alternatif Turizmin Macera Dolu Rotası: KORUPARK projesinin uygulama süresi 15 ay olacak. Proje kapsamında Trakya Bölgesinde turizm hacminin arttırılarak; 2013-2023 Turizm Master Planı’nında belirlenen turizm koridorunda alternatif turizm potansiyeli taşıyan Kavaklı Korusunun Korupark olarak spor turizmi alanında geliştirilmesi hedefleniyor.
Proje kapsamında 3 adet konsept macera ve doğa sporları oyunu kurulumu gerçekleştirilecek. (7 oyunlu kütükler arası ip parkuru – hamak köprü, sallanan lastik, dev adım, mayın tarlası, tuzak ipler, yatay kütük köprü, örümcek ağı- Tırmanma duvarı, Kader atlayışı). Proje içerisinde gelen yolcuların karşılanması için tak yapımı, oyunların ve alanın güvenlik amaçlı çit ile çevrilmesi, gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısının tutulabilmesi için turnikeler ve güvenlik kulübesi inşaatını da içinde barındırıyor. Toplam bütçesi 3.324.365 TL olan projenin 1.495.964,25 TL’si (%45) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.