Tekirdağ Manşet Gazetesi

KAPLAN 2018 YILINI DEĞERLENDİRDİ

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan düzenlediği bası toplantısında 2018 yılını değerlendirdi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla 2018 yılını değerlendirdi.
Basın toplantısına İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ile parti üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Kaplan Tekirdağ’ın vergi vermede 8’inci yatırım almada 41’ıncı sırada olduğunu söyledi. Hükümetin Tekirdağ’ı cezalandırdığını iddia eden Kaplan, ilçe bazındaki ittifak görüşmeleri ile ilgilide 11 ilçede kendi adayları ile seçime girme taraftarı olduklarını, kendilerine ilçe verilmez ise de seçime ilçelerde adayları ile gireceklerini belirtti.
“TARIM ARAZİLERİ TALAN EDİLİYOR”
Tekirdağ’ın Türkiye´nin tarım ve hayvancılık alanında en önemli illerinden biri olduğunu ifade eden Kaplan şunları kaydetti; “Trakya’daki bizim en büyük problemimiz bu kadar değerli olan tarım topraklarının yok edilmesi. Trakya’daki tarım alanlarının yüzde 82’si tarımsal faaliyetlerde kullanılabilir durumdayken bu alanları adeta talan ediliyor. Trakya’nın tarım alanlarının son zamanlarda sanayi, ulusal projeler, kara yolları, demir yolları, doğal gaz boru hatları ve özellikle kum ocakları gibi sebeplerle amaç dışı kullanılması nedeniyle; tarım toprakları tamamen tehdit altında. Ve bu topraklar her geçen gün azalmakta. Ergene’de çevre kurtarma projelerine rağmen kirletici unsurlarda herhangi bir gelişme henüz olmamış zaman zaman çevre şikayetleri de sürmektedir. Dolayısıyla Ergene’nin kirliliği, sağlıklı gıda üretiminde de bir tehdittir. Türkiye’de buğday ve arpa rekoltesinde mevsim şartlarından dolayı yüzde 25 ile yüzde 35 arasında düşüş yaşanmıştır. İklim şartlarındaki değişim, gübre ve mazot gibi girdi fiyatlarındaki artış nedeniyle çiftçilerimiz maliyetlerini karşılayamaz hale gelmiştir, elindeki toprakları satmaya başlamıştır. Satılan arazileri, rantçılar havada kapmaktadır. Bu nedenle; Tarım sektöründe toplam işlenen alan 2002 yılında 23,9 milyon hektardan
“HASTANE İNŞAATI 6 YIL SONRA BAŞLAYABİLDİ”
Hastane inşattı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kaplan, “Öte yandan 2012’de arsası İl özel idaresi tarafında alınıp hastane yapılması için sağlık bakanlığına devredilen arsaya şehir hastanesi temeli de ancak 6 yıl sonra 2018 de atılabilmiştir. Yap işlet devret mantığıyla yaptırılan Şehir hastanesi diğer çalışmalarda olduğu gibi Devletimizi zarara uğratacağından kaygı duymaktayız” dedi.
BİZE İLÇE VERİLMEZSE BİZ KENDİ BAŞIMIZA SEÇİME GİRERİZ
İttifak ile ilgili de bir değerlendirmede bulunan Kaplan, “Şimdiye kadar 18 soru önergesi verdim. Şimdiye kadar 8’ine cevap verildi. 2018’de çalışmalarımız devam etti. 2019 yılında da mecliste şehrimizle ilgili çalışmalarımız artarak devam edecek. Büyükşehirde ittifak genel başkanlar nezdinde yapıldı. Tekirdağ Büyükşehir’de CHP’li adayı destekleyeceğiz. İlçeler bazında görüşmeler hala devam ediyor. Biz her ilçenin kendi bazından girmesi taraftarıyız. CHP bize ilçe verme taraftarı değildir. Bizden kayıtsız destek istiyorlar. Biz kayıtsız destek vermeyiz. 79 bin oy aldık. Halkımıza biz ne diyeceğiz. Genel merkezler görüşüyor. Çıkacak sonuca göre hareket edeceğiz. İl Başkanımız genel merkeze rapor sundu. Bize ilçe verilmezse biz kendi başımıza seçime gireriz. Biz ilçe ismi vermedik. Bizim isteğimiz tek mevcut oyumuzu korumak için 79 bin oya denk gelen bir ilçe istedik” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ