Tekirdağ Manşet Gazetesi

“KADINA KARŞI ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, kadına karşı işlenen şiddetin karşısında olduklarını söyledi.
AK Parti İl ve İlçe Kadın kolları kadına karşı işlenen şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla köprü başı mevkiinde toplandı.
Burada bir basın açıklaması yapan AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, kadınlara karşı uygulanan şiddete dikkat çekmek için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Türk Kültüründe kadına karşı şiddetin yeri olmadığını ifade eden Çetin, şunları kaydetti;” Biz kişisel olarak geldiğimiz kültür bellidir. Bizim inancımız da Kadınlar Allah’ın bize bir emanetidir. Onlara iyi davranmak zorundayız. Allah’ın erkeklere emaneti olan Bayanlara iyi geçinmek zorundayız. Cennet Annelerin ayakları altındadır. Dinimizde Kadının önemini her zaman vurgulanırken Kadına şiddet kesinlikle yapılmaması gereken bir olaydır. Bu tamamen insanların yetişmesiyle alakalı bir olaydır. Kadına karşı şiddetin cezasız bırakacak her türlü eylemin karşışındayız. Kadına şiddet uygulayanların en ağar bir biçimde cezalandırılması, caydırıcı müeyyidelerin uygulanması gerekiyor. “
“Eğitime önem vermeliyiz”
Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde eğitimin önemine vurgu yapan Çetin;” Kadına karşı şiddetin önüne geçmenin en etkili yolu eğitimdir. Eğitim ise ailede başlar. Anne çocuklarını nasıl yetiştirirse toplumda o şekilde eğlim gösteriyor. Eğitim konusundan en büyük yük kadınlarımıza düşüyor. Çocuklarını yetiştirirken şiddetten uzak yetiştirmeliler” dedi.
Konuşmanın ardından AK Partili kadınlar ellerindeki taşıdıkları dövizlerle Hasan Ali Yücel Meydanına kadar yürüdüler.
Etkinliğe AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’da katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.