Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kadın ve Gençlik Merkezi Açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi Açıldı.

Aydoğdu Mahallesinde Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Kadınlar çeşitlik kurslar görüp meslek sahibi olması, çocukların ise farklı dallarda eğitim görecekleri Kadın ve Gençlik Merkezi törenle Açıldı
Açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, merkezin açılmasında emeği geçen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkür etti.
Süleymanpaşa Belediyesinin çok önemli projelere imza attığını da ifade eden, Yüksel, şunları kaydetti;” Tüm Dünya Romanlar Günü kutlu olsun. Bu merkezin yapılmasına emeği geçen Vali Aziz Yıldırım’a ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkür ederim. Bir çok mahallede önemli projelere imza atıyoruz. Yakın zamanda hepsini faaliyete sokacağız. Şehir içinde birlikte ve beraberlik olduğu sürece bu projeler hayata geçebiliyor. Tüm kurum amirlerime şükranlarımı sunuyorum. Bu merkezde bayramdan sonra eğitimlere başlayacağız. Burada bir çok dilde çocuklarımız eğitim alabilecek. Kadınlarımıza yönelik farklı kurslar açacağız. Orta Okuldan ve Liseye, Liseden Üniversiteye hazırlanan geçlerimizde Etüt merkezi hizmeti vereceğiz. E-Spor üzerine çalışmalar yürüteceğiz. Son sistem bilgisayarlarımız var. Roman çocuklarımızın program yapabilecek boyuta taşımak istiyoruz.”
“Dezavantajlı kesimi destekliyoruz”
Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise dezavantajlı kesimleri desteklediklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; Tekirdağ İli Süleymanpaşa İlçesi Aydoğdu mahallesinde yaşayan dezavantajlı konumdaki gençlerin hayat standartlarını ve gelir düzeylerini yükseltmek, istihdam edilebilirlik düzeylerini arttırmak ve bunun sonucunda sosyo-ekonomik hayata daha aktif bir şekilde katılımlarını sağlamaktır. Bu genel amaca yönelik gençlerin E-spor başta olmak üzere dijital alanda yeteneklerini çeşitli eğitim ve çalışmalar ile geliştirebilecekleri bir merkez vatandaşlarımıza kazandırılacaktır. Bununla birlikte; E-spor, yazılım, kodlama ve dijital tasarım gibi mesleklere yönelik uygulamalı eğitimlerle ilgili sektörlerde nitelikli işgücünün yetişmesini sağlamak için çalışacağız.
Proje ile dezavantajlı gençlerimizin istihdam olanaklarını arttırmak, Oluşturulacak sosyal donatı alanlarında düzenlenecek turnuva vb. organizasyonlar aracılığı ile merkezden faydalanacak bireylerin sosyalleşmelerini sağlamak için mücadele edeceğiz.”

“Gençlere faydalı alternatifler sunmak bizlerin görevidir”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise, gençlere alternatif imkan sunmanın Devletin görevi olduğuna vurgu yaparak; “ Gençler enerjilerini atacak, ilgilerini karşılayacak yollar ararlar. Vakit geçirmek, sosyalleşmek veya enerjilerini atmak için aradıkları konusunda faydalı alternatifler sunmak bizlerin görevidir. Bu açıdan gençlerimizin sanatsal, sportif ve kişisel gelişim faaliyetlerine yönlendirilmeleri oldukça önem taşımaktadır. Bu Gençlik Merkezinde ayrıca kadınlar için pozitif ayrımcılık yapılarak kendi yetenek ve becerilerini geliştirebilecek birtakım eğitimler verilmesi, onların bir meslek edinmelerini de sağlayabilecektir.. Kadınlarımızın iş hayatına katılması, kendi ihtiyaçlarını karşılamaları anında ev ekonomilerine de katkı sağlayacaklardır. Bugün Süleymanpaşa Belediyemizin katkılarıyla açılışını yaptığımız Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi, buradan faydalanan kadınlarımız ve gençlerimizin kişisel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacaktır.. Gençlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması sanata, kültüre, kişisel gelişime ve spora olan ilgiyi artıracak, gençlerimizin alışkanlıklara bulaşmasını engelleyecektir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinin açılış kurdelası Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Tekirdağ İl Gençlik Spor Müdürü Ahmet Üzgün tarafından kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.