Tekirdağ Manşet Gazetesi

Kaç Öte Beya

Kapaklı Belediyesi, Kovid-19 salgınına karşı ilçe genelinde bulunan bilboardlardan yöresel ağızla ‘evde kal’ çağrısı yaptı.

Kapaklı Belediyesi, sosyal mesafenin korunması kapsamında vatandaşları uyarmak için bilboardlara yöresel dille yazılmış afişler astı. Bilboardlara “Kaç öte beya, N’apacan sokakta be adaş?, Ep istersin gidesin Kazak Gölü’ne” gibi Trakya ağzında çokça kullanılan cümleler yazıldı.

“BU HASSAS SÜREÇTE MORALİMİZİ DE YÜKSEK TUTMALIYIZ”

Yöresel dille ‘evde kal’ uyarısı yapmak için bilboardlara afişler hazırladıklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Devletimizin evde kal çağrısına Kapaklı Belediyesi olarak mizah katarak dikkat çekmek, vatandaşlarımızı uyarmak istedik. Bu amaçla Trakya ağzında sıkça kullanılan bazı kelimelerle uyarılarımızı yaptık. Geçtiğimiz hafta sonu da hoparlörlerden vatandaşlarımıza müzik dinletisi sunduk. Bu hassas süreçte moralimizi de yüksek tutmalıyız. Salgının ciddiyetinin bilincinde olarak tedbirlerimizi sürdürmeliyiz. El birliğiyle bu süreci atlatacağız. Tüm vatandaşlarımız devletimizin uyarılarını dikkate almalı.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.