Tekirdağ Manşet Gazetesi

İYİ Parti Yönetimini Tanıttı

İYİ Parti Tekirdağ Başkanlığı yaptığı toplantı ile Yönetim Kurulu görev dağılımı basını tanıttı.
İyi Parti Tekirdağ Başkanlığı yönetim görev dağılımı için Ramada Otelde yemek düzenledi.
Yemekte konuşan Tekirdağ İYİ Parti İl başkanı Sertaç Alkaya yapılan Olağan kongrede demokrasi şöleni yaşadıklarını söyledi.
Seçimin adil bir şekilde gerçekleştiğini de ifade eden Alkaya, şunları kaydetti; “3 adayla girilen yarışın adil olması için elimizden ne geliyorsa yerine getirdik. İnanıyorduk ki; böyle 3 adaylı bir yarıştan, sonuç ne olursa olsun, kalite çıkar, güçlü kadrolar çıkar, iyi bir yönetim çıkardı. Dolayısıyla partimiz de bu yarıştan güçlenerek çıkmış oldu. Öyle de oldu. Yüksek bir katılımla gerçekleşen kongremiz sonucunda, delegelerimiz geçirilen zor dönemde partimizi Tekirdağ da sırtlayan ekibime destek vererek 3 yıl daha bizleri hizmet için görevlendirdi. Şimdi parti içinde başkanlık yarışı sona erdi .Delegenin hür kararına rağmen hala başkanlık yarışını devam ettirmek, partiye zarar vermek demektir. Bunu herkesin iyi bilmesi gerekmektedir.”
“Türk siyaseti ve ülkemiz çok zor günler geçiriyor”
Türk siyaseti ve ülkemiz çok zor günler geçirdiğini de ifade eden Alkaya, sözlerini şöyle sürdürdü;” Ülkemiz; daha adının bile tam olarak ne olduğu anlaşılamayan bir sistemle yönetilmeye çalışılıyor.
Bu sisteme Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diyen var, başkanlık sistemi diyen var… Biz ona tek adam rejimi diyoruz. Bu rejimde parlamento adeta fonksiyonunu yitirmiş, ülkenin tüm kurumları partizanca siyasallaştırılmış, diyanet bile hükümet icraatlarına yönelik fetvalar vermeye başlamış durumdadır. Özgür ve bağımsız basın susturulmuş, haksızlıkları cesurca haykıran bağımsız gazeteciler tutuklanmış halde. Sesimizi duyurmaya çalıştığımız, elimizde kalan birkaç iletişim platformundan biri olan sosyal medyanın akıbeti bile belli değil. Bütün bu zorluklara rağmen,Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir güçlükten yılmadık, yılmayacağız ve mücadelemize aynı inanmışlıkla devam edeceğiz.”
“İYİ Parti Yetkiyi devralacak”
Yapılacak olan genel seçimlerde İYİ Partinin yetkiyi devir alacağını da iddia eden Alkaya, sözlerini şöyle sürdürdü;” Sizler bu ülkeyi yönetenlerin elinden bu yetkiyi devralacak, bir partinin mensuplarısınız. İYİ Parti, kurulduğu günden beri heyecanını, iddiasını ve idealini hiçbir zaman kaybetmemiş olan heyecanlı insanların topluluğudur. İnanıyorum ki; bugünden yarına, yarından da öbür güne taşıyacağımız kutlu bir davanın neferlerisiniz. İşimiz kolay değil ama zor da değil. Tüm zorlukları aşa aşa bugünlere geldik ve ilk seçimde iktidarı devralana kadar da devam edecektir. Biliyoruz ki,İyi parti Milletimizin son umudu olup arkamızdadır hep var olacaktır. Ankara Altınpark’ta gerçekleştirilen İYİ Parti 2.Olağan Kurultayında Genel Başkanımız yaptığı konuşmasında bu durumu net biçimde ortaya koymuştur. Şöyle diyordu Genel başkanımız; Dava arkadaşlarım, bizi bu güzel günde buluşturan Cenab-ı Hakka şükürler olsun. Hala buradayız. Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen. Biz hala buradayız ve dimdik ayaktayız! Neden hala buradayız biliyor musunuz? Çünkü arkamızda dağ gibi duran milletimiz var”diyerek durumumuzu çok güzel anlatmıştır. İyi parti Milletin desteği ile ivmesi sürekli yükselen tek partidir. Yeni seçilen il yönetim kurulu olarak bunun bilincindeyiz. Bu nedenle hızla teşkilat yapımız güçlendirerek, kurumsal eksikleri tamamlayıp partimizi seçimlere hazırlamalıyız. Bugünden tezi yok gidilmeyen yer, sıkılmayan el bırakmayacağız. Genel Başkanımızın yaptığı gibi başta çok zor durumda olan esnaflarımız olmak üzere işçilerimiz emekçilerimizi dinleyerek onların sözcüsü olarak sorunlarını mahalli yöneticilere ve Milletvekilimiz aracılığıyla da Meclise taşımaya devam edeceğiz. Korona nedeniyle çok zor günler geçiren Milletimizi sesi olacağız. Sıranın bizde olduğunun farkında olarak çok çalışacağız ve öncelikle İYİ partiyi Tekirdağda iktidar yaparak Türkiye iktidarının yolunu açacağız. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma bu kutlu yürüyüşte başarılar dilerim. Bu kutlu yürüyüşte Allah yar ve yardımcımız olsun”

“Kaybedeni olmayan, sadece kazanını olan bir kongre”

İyi Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı ise konuşmasına 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutlayarak başlayarak; “Basının ne kadar zor meşakkatli bir şekilde çalışıyorlar. Basın bir Ülkenin özellikle kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesidir ve Mazlumun, garibin gurabanın avukatıdır” dedi.
“ İYİ Parti Türkiye’nin Siyasetini Belirliyor”
Tekirdağ’da yapılan kongreye de değinen Bölükbaşı; “Bundan 2 ay önce Tekirdağ’da diğer illerimizde olduğu gibi demokrasi şöleni yaşandı. 3 Adaylı kongreyi bize yakışır şekilde gerçekleştirdik. Kaybedeni olmayan, sadece kazanını olan bir kongreyi demokrasi şöleni gibi gerçekleştirdik. Cesurlar Hareketinin lideri Meral Akşener’in liderliğinde çok büyük engellerle karşılaşarak bugünlere gelindi. Genel başkanımız ve yol arkadaşlığı yapan bizler, önümüzde çıkarılan tüm engelleri bir bir aşarak, bir bir yıkarak bu günlere gelindi. Bugün Türkiye’nin umudu ve İYİ Partisiz hiçbir şekilde Türkiye siyasetinin denklemi kurulamıyor. İYİ Parti Türkiye’nin siyasetini belirleyen bir konuma gelmiştir. Önümüzdeki süreç bizi hızla kaçınılmaz bir erken seçime götürüyor. Bu inanmış kadrolar Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak için, İYİ Partimizi de İktidar yapmak için ant içtik. Helal oylarla İYİ Parti iktidar olacaktır. Bu inanmış kadrolara biz minnet duyuyoruz. İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ve Yönetimine üstün başarılar diliyorum. Yolları bahtları açık olsun” şeklide konuştu.
Konuşmaların arından İYİ Parti Yönetim Kurulu basına tek tek tanıtıldı.
Programda ayrıca İYİ Parti’nin kuruluşunun 3. Yılı ve 21 Ekim Gazeteciler Günü dolayısla da pasta kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.