Tekirdağ Manşet Gazetesi

İŞKUR VE SGK İL MÜDÜRLERİNDEN MÜSİAD’A ZİYARET ETTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fatma Derya Alan ile Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü V. Ahmet Durmuş , Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Tekirdağ Şubesini ziyaret ettiler
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Candan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fatma Derya Alan ile Çalışma ve İŞKUR Müdürü V. Ahmet Durmuş’u makamında konuk etti.
Ziyarette konuşan, SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, Yeniden yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçları için yapılandırma süresinin uzatıldığını söyledi.
7143 sayılı kanuna göre SGK’ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28 Şubat’a ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının deva edeceğini belirteen Alan, şunları kaydetti; “ Borçların yapılandırılmasıyla kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve cezası yerine Yıllık ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini hatırlatarak yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile 28 Şubat kadar ödenebileceğini ve yapılandırmalardan yararlananlara borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacak yapılandırma haklarının devam ettiren işverenlerimiz ‘borcu yoktur’ belgesi alabilecek istihdam teşviklerinden yararlanabilecektir diye hatırlattı”

Çalışmaları hakkında İŞKUR İl Müdürü V. Ahmet Durmuş ise; “Ücret Garanti Fonu, İşsizlik Ödeneği, İstihdamın Korunmasına Yönelik Aktif İş Gücü, Programlar ve İŞKUR Teşvikleri yanı sıra Genel ekonomik, sektör el, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde. İşyerinde üç ayı aşmamak üzere (Cumhurbaşkanı kararı ile 6 aya kadar uzatılabilir.) “ dedi.
Ziyaret sonunda Başkan Ahmet Candan , MÜSİAD Tekirdağ üyelerinin, SGK ve İŞKUR Müdürlerinin katılımıyla en kısa zamanda Dost Meclisi ve Bilgilendirme Toplantısı düzenleneceğini belirterek karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyaret için Müdürlerine teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ