Tekirdağ Manşet Gazetesi

İşçe Güven Tazeledi

Tekirdağ İnşaatçılar Odası olağan kongresi yapıldı. Seçime tek liste halinde giren Hikmet İşçe kazanarak güven tazeledi.

Tekirdağ İnşaatçılar Odası olağan Kongresi İnşaatçılar Odasında yapıldı
Kongreye Elektirikçiler Odası Başkanı Sait İbiş, Terziler ve Konfeksiyoncular odası başkanı Ümit Güler, Bakallar ve Bayiler Odası Başkanı Emine Arıkan, Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarlar Odası Başkanı Münür Kılıç, Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan ,Tekirdağ Kahveciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, Tekirdağ Lokantacılar Odası Başkanı Ali Kıral , Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Hüseyin Uysal ve odanın üyeleri katıldı.
Kongrede konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Odaların kıt bütçelerle faaliyet yürütmeye çalıştıklarını söyledi.
İnşaat sektörü ile ilgili bir çok proje ürettiklerini de ifade eden Yüksel;” İnşaat sektörünün canlanmayışla alakalı hazırladığımız projeleri size aktaracağız. Şehirle ilgili yapılacak çalışmaları İnşaatçılar Odası ile birlikte değerlendireceğiz” dedi.
“Zor bir dönemden geçiyoruz”
COVİD-19 Pandemesinden dolayı zor bir dönemden geçtiklerini de ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;” Zor bir dönemden geçiyoruz. 2,5 yıldır belediye başkanıyım ancak bunun 18 ayını pandemi ile geçirdik. Gerek tahsilatlarda gerek se personel sayılarında düşmeler ile karşı karşıya kaldık. Buna rağmen çalışmalarımıza devam etmek zorundayız. Masraflar devamlı işlemeye devam ediyor. Sabit giderlerimiz var. İnşaat sektörü ile alakalı ruhsatlar konusunda ortak kararlar almalıyız. Bu şehirde sektörümüzü biraz daha hızlandırabilirsek ilerleyebiliriz. Arsa maliyetlerinin çok yüksek olduğu bir kentte yaşıyoruz. Şehir planlaması yapılırken bizim şehrimizin nüfusu 205 Bin’di. Şehrin büyüyeceği doğru noktalar planlanmamış. Şehir içe doğru büyümüş. Yaptığınız işin karşılığını alamadığınız parsellerle dolu. Bugün bir dairenin 1-1,5 Milyon TL fiyat üzerinden konuşulduğu bir ortamda sektörün hızlı ilerleyebilme şansı yok. Bu sadece bizim düzenleyebileceğimiz bir konuda değil. Bu başlı başına Bakanlığın, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin koordineli çalışmasıyla olabilir. Son 6 ayda çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Bazı bölgelerde düzenleme yaparak arsa maliyetlerini düşürebilecek çalışmalarla ilgili duyuları önümüzdeki günlerde yapacağız”
“Kentsel dönüşüm çalışmaları başladı”
Kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını da ifade eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Kentsel dönüşümle ilgili çok yoğun bir çalışma başlattık. Bazı bölgelerde ise kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyoruz. Yeni Sanayi Sitesinde 500 Dükkan inşaatına bu yıl içinde başlıyoruz. Bu dükkanlarla birlikte sektörde canlanma olacak. Kiradan bir çok esnafımızı da kurtarmış olacağız. Eğer talep daha fazla gelirse dükkan sayısını Bin’e de çıkartabiliriz”

“Sektörü el birliği ile canlandıracağız”
İnşaat sektörünün canlanması için mücadele ettiklerini de ifade eden Yüksel;” Sektörü el birliği ile canlandıracağız. İnşaatçılar Odası ile biraz daha istişareleri sıklaştırmamız gerekiyor. Bu yıl içince ciddi yatırımlara imza atacağız. Bu yıl 200 Milyon TL’lik yatırım yapacağız. Tüm siyasi partiler bir araya geldiğinde çok daha büyük yatırımlar geliyor. Bunlar gerçekleştirildiğinde Süleymanpaşa Marmara’nın en gözde şehirlerinden biri olacak” şeklinde konuştu.
İnşaatçılar Odası Başkanı Hikmet İşçe ise katılan herkese teşekkür etti.
Konuşmaların arından yapılan kongrede seçime tek liste halinde giren Hikmet İşçe, kongreye gelen üyelerin oyaların tamamını alarak tekrar İnşaatçılar Odası Başkanı seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.