Tekirdağ Manşet Gazetesi

İŞADAMI CEMİL YILDIZ MEMLEKETİNİ UNUTMADI

Süleymanpaşa ilçemizin yetiştirdiği önemli yatırımcılardan İstanbul Arnavutköy’de bulunan Yıldız Kalıp firmasının sahibi Cemil Yıldız ilçemizde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ilk mezunlarından olan Cemil Yıldız ilçesini ve okulunu hiç unutmadı. Her fırsatta ilçemize gelerek okulunu, daire amirlerini ve yakın akraba ve arkadaşlarını ziyaret etti, eğitim aldığı okuluna ilgisini hiç kesmedi ve çeşitli desteklerde bulundu.
Bir vesileyle geldiği Süleymanpaşa ilçemizde Kaymakam Arslan Yurt’u da makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Yurt, Cemil Yıldız ile bir süre sohbet etti.

CEMİL YILDIZ KİMDİR?

O iş hayatına önce başkasına ait bir iş yerinde uzun süre kalıpçılık yaparak atılmış, sonra da kendi atölyesini kurarak sabırlı, azimli çalışması sayesinde kısa zamanda işini büyütmüş ve bugün İstanbul Hadımköy’deki modern tesislerini kurarak ülkemizin sayılı sanayi kuruluşlarından birinin sahibi olmuştur. O, Avrupa’nın Mercedes gibi en büyük fabrikalarına orijinal parçalar üreten, sanayi ve üretim alanında ülkemize büyük katkılar sağlayan değerli bir işadamıdır. O, aynı zamanda mezun olduğu okulunu son teknolojiye ait makinelerle donatmış, CNC laboratuvarı kurarak büyük bir katkıda bulunmuş ve okula daha birçok maddi destekler sağlamış hayırsever bir iş adamıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ