Tekirdağ Manşet Gazetesi

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ AHBAP TEKİRDAĞ İLE GÜLÜYOR

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde mendil, peçete, kolye, küpe, toka satarak geçimini sağlamaya çalışan ancak borçlarından dolayı sıkıntılı günler yaşayan 75 yaşındaki bir bayana teyzeye Ahbap Tekirdağ sahip çıktı.
ATILAN TWEET TEKİRDAĞ’IN GÜNDEMİ OLMUŞTU
Sosyal medyada atılan bir tweetin saatlerce içerisinde yüzlerce paylaşılması ile gündem olan yaşlı bayana Ahbap Tekirdağ ulaşırken sosyal medyadan yapılan paylaşım ile vatandaşların içine su serpildi.
AHBAP TEKİRDAĞ KISA SÜREDE TEYZEYE ULAŞTI
Tekirdağ/Çerkezköy’de bir cafenin önünde mendil satan yaşlı kişiye, Ahbap Tekirdağ gönüllüleri kısa bir süre içinde kendisine ulaşmayı başardı.
YILDIRIM: “O ÇOK MUTLU OLDU, BİZSE ONDAN DA MUTLU OLDUK”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahbap Tekirdağ Şehir Başkanı Seren Yıldırım; “Teyzemizi olayın hemen ertesi günü bulduk. Gittik, konuştuk hikayesini dinledik, hatta evinde bizleri misafir etti. O kadar cana yakın ve iyi bir insan ki… Birkaç aylık borcu varmış. O borcu kapatıncaya kadarki mutfak alışverişini gerçekleştirdik. Bir güzel de evini temizledik. O çok mutlu oldu, bizse ondan da mutlu olduk” dedi.
“ASIL AMACIMIZ İHTİYACI ORTADAN KALDIRMAK”
Twitter, Facebook ve İnstagram’dan Ahbap Tekirdağ hesaplarına gelen onlarca başvuruyu inceleyerek harekete geçtiklerini belirten Yıldırım, “Ahbap Tekirdağ olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak çok önemli. Ancak daha da önemli bir nokta var. İhtiyacı ortadan kaldırmak. Bizler günü kurtarmak adına destek olmuyoruz. İhtiyacın tamamen ortadan kaldırılması adına çalışmalar yapıyoruz. Tamamen gönüllülerden oluşan ekibimizin tek bir amacı var; yüzleri güldürmek.” ifadelerini kullandı.
“SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMUZ”
Son olarak Ahbap Tekirdağ’ın sadece yardımlaşma değil birçok alanda çalışmalar gerçekleştirdiğine değinen Ahbap Tekirdağ Şehir Başkanı Seren Yıldırım; “Çevre, Yardımlaşma, İnsanlık, Sanat, Bilim ve Teknoloji, Medya, Ağ ve Eğitim olmak üzere 8 ayrı çalışma grubumuz var. Arkadaşlarımız her geçen gün yeni projeler ile şehrimize, bölgemize, ülkemize sahip çıkıyor. Genel Başkanımız Haluk Levent’in ve Ahbap Türkiye’nin yönlendirmesi ile çok önemli işler başarıyor. Siyaset üstü bir oluşumuz. Gerek Tekirdağ, gerekse Türkiye’de sevginin ve gerçeğin peşinde koşarak yapacak çok işimiz var.” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ