Tekirdağ Manşet Gazetesi

HÜKÜMET CADDESİ’Nİ YAZBOZ TAHTASI YAPTILAR

İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Hükümet Caddesi’ni yazboz tahtası çevirdiğini iddia etti.

İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Belediyenin çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Alkaya açıklamasında CHP’li belediyelerin 4.5 senede Tekirdağ’ı yaşanmaz hale getirdiğini ifade ederek “Hükümet Caddesi’ni yazboz tahtası yaptılar. Çözüm basit caddeyi trafiğe kapatıp yayalaştırmak. Belediyeyi aldığımızda caddeyi trafiğe kapatıp yayalaştıracağız. Esnafımıza bayram ettireceğiz. Caddeye nostaljik tranvay koyarak şehrimizin marka değerini artıracağız” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Alkaya, CHP’li belediyelerin iş bilmezlikle suçlayarak şunları kaydetti; “Belediyelerin plansız çalışmaları nedeniyle esnafın zor günler geçiriyor. CHP’li belediye Tekirdağ’ı yaz boz tahtasına çevirdi. Bir hükümet caddesi projeleri var evlere şenlik. Resmen esnafımıza 2 sene boyunca eziyet çektirdiler. Şimdi karar almışlar tek yöne çeviriyorlar. Buradan İYİ Parti il başkanı olarak söylüyorum. Çözüm bu değil. Siz yolu daraltınız şimdi dar yolu gidiş geliş yapmak istiyorsunuz. Buradan büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye başkanlarını uyarıyorum. Bu yöntemde çözüm olmayacak. Caddeyi trafiğe kapatacağız. Çözüm çok basit. Caddeyi Yapı Kredi Kavşağı’dan ile Köprübaşı’na kadar trafiğe kapatmak. Bu alanı acilen yayalaştırın. Süleymanpaşa esnafı bitti. Belki bu şekilde bir cansuyu verirsiniz. Kapatın araç trafiğine olsun bitsin. İnsanlar bu alanda gezsin dolaşsın alış veriş yapsın.  Bu şekilde Esnafımız bayram yapacak. Buradan Süleymanpaşalı kardeşlerime söz veriyorum. Süleymanpaşa Belediyesi’nin kazandığımızda ilk 100 günlük icraatımız Hükümet Caddesi’nin trafiğe kapatıp yayalaştırmak olacak. Esnafı yaşat ki Süleymanpaşa yaşasın. Bunlar beceremedi biz becereceğiz. Esnafı bezdirdiler. Esnaf siftah yapamadan dükkan kapatır hale geldi. Beceriksizliğin faturasını Süleymanpaşa’lı kardeşlerim ödemesin. Yeter çekilin milletin önünden”

CADDENİN İKİ UCUNA 2 OTOPARK

Caddenin iki başına 2 büyük otoparkla trafiği çözülebileceğini de iddia eden “Bununla da yetinmeyeceğiz. Şuanda eski belediye binası yerinde devam eden otoparkı büyüteceğiz. Bir katlı otoparkta Tekira çevresine yapacağız. İnsanlar buralara araçlarını park ederek Hükümet Caddesi’nde işleri halledebilecek. Yine bu otoparkların üstlerine semt Pazar yerleri yapacağız. Edirne Saraçlar Caddesi örneği önümüzde duruyor. Süleymanpaşa ilçesinde Hükümet Caddesi için bir çılgın projemiz daha var. Trafiğe kapatılan bu alana Cumhuriyet Meydanı’ndan Köprübaşı’na kadar nostajik tramvay hattı koyacağız. Yürümekte güçlük çeken vatandaşlarımız bu hattı kullanacak. Esnafımız ise belli saatlerde mal indirip bindirebilecek. Hayallerimiz var. Bu şehre sevdamız var. İlçelerimizi kentlerimizi İyi belediyecilik ile tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ