Tekirdağ Manşet Gazetesi

HİZMET BİNASI AÇILDI

Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası yeni hizmet binasının törenle açıldı.
Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası yeni hizmet binası yeni sanayide törenle açıldı.
Tekirdağ Açılışta Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç, tüm katılanlara teşekkür etti.
Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Odaların önemine değinerek, şunları kaydetti;” Tek başına biz bir hiçiz. Ama bir araya geldiğimiz zaman güçlü bir yapı oluşturuyoruz. Güçlü yapının da bir parçası olmak çok önemli. Esnaf odaları ekonomide önemli bir işlevi görüyor. Bu küçük işleteler ekonomiyi ayakta tutan sigortalardır. Büyük işletmelerin ayakta kalması zor olduğu bir dönemde küçük işletmeler hem istihdam yönünden hem de üretim yönünden katma değer kattıkları için ekonomiyi ayakta tutan yapılardır. Bunun A-B Partisi yok. Bu ülke hepimizin. Onun için önce Tekirdağ’da sonrada Türkiye’de 81 Milyon vatandaş olarak önümüzdeki sıkıntılı süreci dayanışarak güçlenerek umudumuzu kaybetmeden yaşamak durumundayız. Bugün burada güzel bir bina açılıyor. Bir örgüt ne kadar güçlü ise mensupları o kadar güçlüdür. Tek başımıza hiçbir birimiz bir anlam ifade etmiyoruz. Biz bütün olduğumuz zaman bir bütün ifade ediyoruz. Biz bizden farklı olanların bize ihtiyacı olduğunu, bizimde onlara ihtiyacımız olduğunu, bizimde onlara ihtiyacımız olduğunu, bu kalkınmayı, bu toparlanmaya umutla şevkle, beraber yapacağımızı asla unutmamalıyız. Biz o bilinci sonuna kadar taşıyoruz. Bu ülkede her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin izinde bu dayanışmayı sağlayacaktır. Dayanışmasını daha önce yapan şehirler bizden ileri gittiler. Demek ki biz bir birimize çok sahip çıkamamışız. Biz dayanışmayı daha önceden fark eden illerden daha fazla çalışmak, daha fazla bir birimizle beraber olmak, daha fazla bir birimizle konuşmak, dinlemek , fikirlerimizi paylaşmak ve ortak akılla hareket etmek zorundayız. Buna hiçbir engelimiz yok. Bu binanın açılmasında emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İyi ki örgütlüsünüz. Üyeleriniz sizin şemsiyeniz altında daha mutlu olacaklar”
“ESNAFIN ÖRGÜTLENMESİNE ÖNEM VERİYORUM”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; Esnaf odalarının bu şekilde örgütlenmesine önem verdiğini ifade ederek;” 7 Milletvekilimiz var. AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın her an yanında gidebilecek 2. Adam pozisyonunda. Ana muhalefet partisi CHP’nin ikinci adamı Faik Öztrak. Bu iki Milletvekili Tekirdağ için ortak paydada birleşerek iyi hizmetler yapacaklarını inanıyorum. Diğer Milletvekillerimizde Tekirdağ’da için çalışacaklar. Merkezi idarenin de yaptırımlarıyla bu siyasal oluşumu arkasına alacak rüzgarlar Tekirdağ Türkiye’de çok iyi bir yerlere gelecek. Esnaf odalarının bu şekilde örgütlenmesine önem veriyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Cüneyt Yüksel Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç beraber kesti.
Açılış tan sonra programa katılan Tekirdağ Valisi Aziz Yılıdırım ise Tekirdağ Açılışta Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç’ı tebrik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ