HİBE PROGRAMLARI TAKİBE ALINIYOR

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKAKENT, üye belediyelerine destek çalışmaları çerçevesinde yayınlanan uluslararası hibe programlarını takip edip üyelerini bilgilendirmeye yönelik çalışmalara başladı.
Ulusal ve uluslararası projelerin yerel yönetimlerin gelişimleri açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, pandemi sürecinin sona ermesiyle birlikte hibe programlarının tüm belediyelerimiz adına yakinen takip edileceğini belirtti.
‘’Kapasiteyi arttırmaya yönelik çalışmalar yapacağız’’
Başkan Albayrak, “Tüm dünyanın içerisinde bulunduğu çok riskli bir dönemden geçiyoruz. Pandemi sürecinin sona ermesiyle birlikte Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği olarak, proje çalışmaları konusuna oldukça önem vereceğiz. Yerel yönetimlerin gelişimleri konusunda elimizi taşın altına koyduk. Belediyelerimizin kaynak elde etmeleri için nitelikli proje fikri oluşturma, proje hazırlama, proje yazma ve buna benzer birçok konuda belediyelerimizin proje birimlerinde görevli çalışanlarının kapasitelerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmayı planlıyoruz.’’ şeklinde konuştu.
‘’Yol Gösterici Olacağız’’
Yeni kaynaklar elde etmek adına belediyelerin proje geliştirmeleri ve bu konudaki üretkenliklerinin oldukça önemli olduğuna değinen Albayrak, ‘’Bizde Doğu- Batı Trakya Belediyeler Birliği olarak yayınlanan hibe programlarını yakinen takip edip programlar konusunda üye belediyelerimizin ilgili birimlerini haberdar etmeyi planlıyoruz. Belediyelerimizden proje çalışmalarıyla ilgili farklı görüş ve talepler gelmeye devam ediyor. Bizde gelen talepleri toplantılarımızda değerlendiriyoruz. Gerekirse düzenleyeceğimiz eğitim programlarıyla bu anlamda yol gösterici olacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.