“Hedefim Yeni Sergiler Açmak”

7 yaşında sergi açan resim sergisi açan 16 yaşındaki Yusuf Sami Bereketli hedefinin yeni sergiler açmak olduğu söyledi.
2014 yılında açtığı sergi ile Tekirdağ’da en ufak yaşta sergi açan kişi olarak ses getiren Yusuf Sami Bereketli, yeni sergi açmak için kollarını sıvadı.
Daha ana okulu dönemlerinde sanata büyük ilgisinin olduğunu ifade eden Bereketli, Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesinde aldığı eğitimle yeteneğini da geliştirdiğini söyledi.
Hayallerini gerçekleştirmek için Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesinde okuduğunu ifade eden Bereketli, şunları kaydetti;” 7 Yaşında sanata ilgim vardı. Resim çizmeye başlamıştım. Ailemin ve Gazeteci Ozan Beysalan’ın desteği ile Güzel Sanatlar Lisesi Bahçesinde sergi açtım. Açtım serginin bir çok kişi tarafından beğenilmesi beni memnun etti. Bu beni başka sergiler açmaya yönlendirdi. 1-2 yıl içinde yeni sergiler açmayı planlıyorum”
“Aldığımız eğitim çok kaliteli”
Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi verilen eğitimin çok kaliteli olduğunu da ifade eden Bereketli;” Okulumuzda verilen eğitim çok kaliteli. Bu okulda okuduğum için çok mutluyum. Desen, İki Boyutlu Sanat Atölyesi, İmgesel Resim ve Genel Sanat Tarihi olmak üzere 4 ders, haftada toplam 11 saat dersim var. Bu okuldan mezun olan öğrencilere imkan verildiğinde çok daha başarılı olacaklarından eminim. Tekirdağ’dan tanınmış bir sanatçı neden çıkmasın ki?” şeklinde konuştu.
“Spor Eğitime Engel Değil”
Sanatın yanında Tekirdağspor’da futbol oynayan Yusuf Sami Bereketli, sporcun eğitimin destekleyen bir unsur olduğunu ifade ederek;” Spor derslere kesinlikle engel değil. Her genç sanat yapmalı, her genç bir spor dalı ile uğraşmalı. İkisini aynı anda yapabilmenin yolu, doğru planlama yapmaktan geçiyor”

Hakan Karaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.