Tekirdağ Manşet Gazetesi

“HDP İLE İŞ BİRLİĞİMİZ YOK”

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, İyi Parti’nin HDP ile iş birliği içinde olmadığını söyledi.
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, bir araştırma şirketinin CHP, İYİ Parti ve HDP ittifak gibi gösterip anket yapmasıyla ilgili Tekirdağ Adliyesine suç duyurusunda bulundu.
Suç duyurusu ile ilgili İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, açıklama yaptı.
Alkaya açıklamasında bir anket firmasının CHP, İYİ Parti ve HDP ittifak gibi gösterdiğini ancak İyi Parti’nin HDP ile hiçbir şekilde yakınlaşmasının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Gezici araştırma şirketinin Türkiye genelinde yapmış olduğu Sözde anket çalışmasında Millet İttifakı kapsamında CHP, İYİ Parti ve HDP ittifakına oy verilip verilmediği şeklindeki sorunun neticesini kamuoyuna açıklamıştır. Ancak HDP ile partimizin en ufak bir iş birliği ve yakınlaşması söz konusu değildir. Dolayısıyla bu açıklamanın ve anket sonuçlarının seçmen algısını değiştirmeye yönelik olduğuna inandığımız için bugün Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk.
Herkes şunu iyi bilmelidir ki; İYİ Parti bugüne kadar HDP ile hiçbir zaman yan yana gelmememiştir, bundan sonra da asla gelmeyecektir.
İYİ Parti yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile bir işbirliği protokolü imzalamış ve bunun dışında başka hiçbir parti ile muhataptık ilişkisi oluşturmamıştır.
Olmayan bir şeyi iş birliğine varmış gibi gösterip bunun üzerinden vatandaşlarımıza tercihlerini sormak kesinlikle bir algıdır ve seçmen idaresini yönlendirmeye yönelik bir hakarettir. İYİ Parti olarak HDP ile adımızın yan yana getirilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz ve yapanlar hakkında da yasalar karşısında hesabını da soracağız.
Gezici araştırma Şirketinin ;söz konusu telefonlarla vatandaşlarımızda yanlış algı yaratmak suretiyle yürütülen çirkin ve seviyesiz siyasi propagandayı şiddetle kınıyoruz. Kastedilmek istenen ittifak ya da iş birliğinin ancak oturulan Oslo masalarında, eşlik edilen “megrimegri” türkülerinde, lahmacun ikramlarıyla izin verilen geçit törenlerinde aranması gerektiğini bir kez daha
Vurguluyoruz. Konuyu değerlendirilmek üzere kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ