Tekirdağ Manşet Gazetesi

Hakarete Tepki Gösterdiler

Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret edip iftira atan kişi hakkında basın açıklaması yaptılar.

Önder ve İmam Hatip Mezunları Derneği Hasan Ali Yücel meydanında toplanarak Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret edip iftira atan kişi hakkında ortak basın açıklaması yaptılar.
Basın açıklamasında konuşan Önder Derneği Başkanı Hüseyin Ertaş, bir kişinin televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret edip iftiralarda bulunduğunu ifade etti.
Bunun bir suç olduğunu ifade eden Ertaş, şunları kaydetti;” İftira atan kişi hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz. Katıldığı bir program imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayım yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu, mensubu ve gönüldaşı olan, geniş bir ailedir. 69 yıl önce kurulan imam hatip okulları, kamuoyunun gayet yakından bilindiği gibi halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlandır. İmam Hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. Mezunlarımız dün olduğu gibi bugün de esnafından öğretim görevlisine, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yarımda hizmet vermektedir.
Bir tv programında sıradan bir cümle gibi görünen, fakat gayet bilinçlice sarf edilmiş cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana İmam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur.
Bize göre bu sözlerin hedefi Türkiye’dir. 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir.
Kurulduğu günden bu yana milletine hizmetten başka bir gaye edinmemiş olan İmam Hatip okullarına yönelik bu tavrı şiddetle kınıyoruz.
Camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan şahıs hakkında kamu davası açılmasını ve iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.
Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; bu tür davranışların cezasız kalmayacağma inanıyoruz.
Adaletin yerini bulması, sadece İmam Hatip camiasına değil, toplumumuzun herhangi bir kesimine yönelik hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla dile getirilmemesine büyük katkı sağlayacak, hiç kimse başka bir kişi, zümre veya grup hakkında böyle pervasız sözlere cüret edemeyecektir.
Son olarak imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnafı, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”
Basın açıklamasında Tekirdağ AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, İl Müftüsü İsmail İpek, Süleymanpaşa Müftüsü Ayhan Okur, Önder ve İmam Hatip Mezunları Derneği üyeleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.