Tekirdağ Manşet Gazetesi

GÜNAY TALEPLERİNİ AÇIKLADI

Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, Yerel seçimler öncesi çalışma raporunu paylaştı.
Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay, Yerel seçimler öncesi Ticaret ve Sanayi Odasında basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan Günay, Süleymanpaşa, Muratlı ve Şarköy ilçelerinde yeni Belediye döneminde yapılması gerekenlerle ilgili rapor oluşturduklarını söyledi.
Bunu bir sorumluluk olarak gördüklerini ve hiçbir siyasi amaç taşımadığını da ifade eden Günay, şunları kaydetti;” Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tarihi birikimimiz, meslek komitelerimizin, meclisimizin katkıları ile ortaya çıkardığımız bu çalışma ile Odamızın görev sınırları içerisinde yer alan Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı ilçelerimizin vizyonunu; Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye, İlçe Belediye Başkan ve Meclis Üyesi adaylarıyla paylaşmayı, ortak akıl oluşumuna katkıda bulunmayı ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeyi amaçladık. Tekirdağ Ekonomisinin, bilimsel ve teknolojik sıçrama ile Endüstri 4.0 çağına uygun gelecek vizyonunu siyaset üstü vizyon ve ortak akıl ile gerçekleştireceği, yaptığımız çalışmalarla ortaya konmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle geçmiş yıllara ait bilgi birikiminin harmanlanmasıyla oluşturmaya çalıştığımız konular; Tekirdağ’ımıza ve yerel yönetici adaylarımız için faydalı olmasını diliyorum.
• Kent 4.0,
• Endüstri 4.0,
• Tarım 4.0,
• Lojistik 4.0,
• Hizmet Sektörü ve Turizm 4.0 Ana başlıklarımızın öne çıktığı aşikârdır.
Bu düşüncelerle

• Her vatandaşa, kararlara aktif katılma hakkı veren akıllı kent yönetimi
• Gelecek nesiller için ekonomik, sosyal, çevresel ve güçlü sürdürülebilirlik
• Yeni teknolojilere yatırım ve dijital dönüşümlü yüksek katma değer üretimi
• Öğrenen, öğreten ve işbirliği yapan Tekirdağ Arzuluyoruz…

Cumhuriyetimizin Kuruluşumun 100. Yılı olan 2023 ortak hedeflerinde Tekirdağ; bilimsel ve teknolojik ilerleme ile “Orta Gelir” tuzağından çıkarak “Endüstri 4.0” çağına uygun, akıllı toplum, akıllı kent, akıllı yönetişim sistemlerini uygulayan, Öğrenen kurumlar, öğrenen kentler ve öğrenen toplum modeline geçerek sıçrama yakalayan, parlayan kentler arasında yerini alacak ve Türkiye’nin, Dünya’nın ileri ekonomilerinden biri olmasına katkıda bulunacaktır. Bu da ancak ortak aklın ve vizyonun varlığına bağlıdır. Yani şehrin menfaatine işbirliği. 31 Mart Yere, Seçimlerinin ilimiz ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.
SÜLEYMANPAŞA İÇİN ÖNGÖRDÜKLERİMİZ-1

Süleymanpaşa Ekolojik Endüstri ve Lojistik Üs Planlamasının Yapılması

(Tüm Dünya’da lojistik merkezler, ekonominin gelişiminde ve bölge kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Ulaştırma alt yapıları (karayolu, denizyolu, demiryolu, havayolu) ile entegre olan bu merkezler, tarım ve üretim merkezleri, limanlar ve kentlerle uyum içerisinde faaliyetlerini sürdürürler. Bu merkezlerin temel fonksiyonu, sürdürülebilir bölgesel büyümeye pozitif katkı sağlamalarıdır. Bu merkezler bazı ihtiyaçlardan meydana gelmektedir. “Ekonominin doğal akışı içerisinde, yeni üretim biçimleri yani teknolojiler; istihdam maliyetlerinin düşürülmesi ve kent ekonomisine domino etkisi yapacak daha birçok faktör. İşte Süleymanpaşa, böyle bir bölge! Türkiye’nin parlayan yıldızı. Endüstri 4.0, Lojistik 4.0 merkezi inşası hedefleri arasına koymalıdır. Dumansız Sanayi Bölgesi’nin plan değişikliği, alt yapı sorunlarının giderilmesi başta olmak üzere rehabilitasyonunun ivedi bir şekilde yapılması. Arazi fiyatlarının çok yüksek olduğu ilçemizde; planlanmış alanların efektif kullanılması hem üretim hem de yatırım ve istihdam konularında ilçemize önemli fayda sağlayacaktır. Yerel üreticilerimizin rekabet gücü artacak, firmalarımız büyüme göstereceklerdir. Kobiler Sitesinin tesis edilerek, şehir merkezine sıkışan işletmelerimizin; günümüz şartlarına uygun faaliyetlerini sürdürebileceği fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilecek modern altyapı ve inşaat teknolojilerinin uygulandığı projenin hayata geçirilmesi.® Sahil Yolu Projesi’nin tamamlanarak, şehrimizin gözbebeği olan kıyı şeridimizin rehabilite edilmesi ve Süleymanpaşa Kent Merkezi ile Değirmenaltı Mahallesi’nin kıyı bandından bağlanması.
ŞARKÖY İLÇEMİZ İÇİN ÖNGÖRDÜKLERİMİZ
Namık Kemal Üniversitemizin 4 yıllık Turizm Otelcilik Fakültesini ilçemize kazandırmak ile ilgili çalışmaların yapılması.
Uzun yıllardır belirsizliği süren “Şarköy Küçük Sanayi Sitesi” nin tamamlanması.
Zeytinyağı ve Şarap Üreticilerinin arıtma probleminin çözümlenmesi. (İlçenin en önemli gelir kaynağı olan zeytin ve üzümdür)
MURATLI İLÇEMİZ İÇİN ÖNGÖRDÜKLERİMİZ
Çorlu Deresi’nin Muratlı İlçesi içerisinde kalan kısmının ıslah edilmesi, park ve sosyal donatı alanlarının oluşturulması
Yeni yapılan Çevre Yolu’nun ışıklandırılması ve trafik ışık sinyalizasyonunun tamamlanması.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ