Tekirdağ Manşet Gazetesi

Gübre Atma Programı Düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 2019 Yılı Mera İyileştirme ve Yönetimi projesi kapsamında Ergene İlçesinde meraya gübre atımı gerçekleştirildi.
Ergene İlçesi Sağlık Mahallesinde gerçekleşen törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel programda yaptığı konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın tarıma desteği çok, her sene Ergenemizin farklı mahallelerinde bulunan meralarımızı ıslah ediyor. Ot verimini arttırmak amacıyla meralarımıza gübreler atılıyor. Ayrıca Büyükşehir’imiz her yıl yüzlerce arı kovanı dağıtıyor dağıtmaya da devam edecek. Tarıma olduğu gibi Hayvancılığa da Büyükşehir Belediyemiz çok destek ve önem veriyor ben bu desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederim” dedi.
Başkan Yüksel konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapmış olduğu ortak çalışmalarından söz ederek, “Göreve gelir gelmez Ergenemizin en büyük sorunu olan alt yapı sorununu Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle ortadan kaldırdık. Bunun yanında Ergenemize 100 km içme suyu hattı, 120 km kanal yaptı, artık evlerimizde sularımız temiz akıyor. Bunun yanı sıra Sağlık mahallemizin girişlinde Büyükşehir Belediyemizin yaptığı Kültür Merkezi projemiz devam ediyor 2019 yılında bu projemiz sonlanacak ve gençlerimize burada bir çok alanda farklı eğitimler vereceğiz. Eğitime desteğimiz de devam ediyor, Büyükşehir Belediyemiz 11 ilçeye 11 okul yaptı bizlerde Yeşiltepe mahallemize kreş yaptık yeni dönemde diğer mahallelerimize de yeni kreşler inşa edeceğiz. Büyükşehir ortaklığında yeni dönemimiz de en büyük desteğimiz ibadethanelere olacak ve Ergenemize yeni bir taziye evi kazandıracağız” dedi.
Programda konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en büyük ıslah projesine imza attıklarını belirterek, “Tarım ve hayvancılık bizim en önemli vizyonlarımız arasında yer alıyor. Tekirdağ, verimli tarım arazilerinin üzerinde yer alan bir il. Biz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana ilimizde tarımı daha da geliştirmek amacıyla Türkiye’deki büyükşehirlere örnek olacak, çok önemli projelere imza attık. Ben tarım ve hayvancılık alanındaki bu örnek projelerimizin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirtiyor ve gübre dağıtım projemizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.