“Gelin Bu İşi İlk Turda Açık Ara Bitirelim”

Çerkezköy’de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gelin bu işi ilk turda açık ara bitirelim” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, , Tekirdağ Çerkezköy Hayri Batur Caddesi’nde mitin düzenledi. Düzenlenen Mitince yaklaşık 75 Bin katıldı.
14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Tekirdağ’dan destek isteyen Erdoğan, şunları kaydetti;”Biz Tekirdağ’ı çok seviyoruz. 14 Mayıs akşamı daha çok seveceğiz. Ona göre hafta sonuna kadar çok çalışacağız öyle mi? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Sizin bu aşkınız yeter sevgili Tekirdağlılar, başımızın tacı kıymetli hanımefendiler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, değerli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Tekirdağ hep bizim yüzümüzü güldürdün, Rabbim de Tekirdağ’ın yüzünü güldürsün. “Dün İstanbul’u takip ettiniz mi, nasıldı” diye de soran Erdoğan, “1 milyon 700 bin dile kolay. İstanbul kükrerse dünya kükrer. Bu Batı alışacak. Öyle dergilerle mergilerle Erdoğan’a saldırmak işi çözmez. İşte işi burası çözer, seçimi burası çözer. Artık günler kaldı Tekirdağ’dan şöyle tarihi bir netice bekliyoruz. Bunun sözünü şimdiden sizlerden almak istiyorum. Pazar günü mutlaka sandık başına gidiyor muyuz? Pazar günü sandıkları patlatıyor muyuz? Pazar günü Türkiye yüzyılının müjdesini tüm dünyaya duyuruyor muyuz? Pazar günü Türkiye yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? Tabii bunun için çok çalışmamız lazım. Sadece kendimizin sandık başına gidip oyunu kullanması yeterli değil, çevremizdeki akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan, eşimizden dostumuzdan hala kafası karışık en az bir kişiyi daha ikna edip desteğini almanız şart. Ayrıca telefon rehberinizi karıştırıp nazınızın geçeceği kim varsa arayıp 14 Mayıs’ın önemini anlatmanız ve gönlünü kazanmamız gerekiyor. Sadece şu meydandaki sizler bunu yaptığınızda emin olun . Tekirdağ’da eşine benzerine rastlanmadık bir neticeye ulaşırız. Aynı şekilde 81 vilayetimizin tamamındaki vatandaşlarımızın önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmelerini istiyorum. Hayatta her hatanın bir bedeli var ama sandıktaki hatanın bedelini kendimizle birlikte çocuklarımızın da ödeyeceğini unutmamalıyız”
“14 Mayıs’ta ders vermemiz lazım”

Millet ittifakını da eleştiren Erdoğan, kurulan masaya kumar masası benzetmesi yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü;” Karşımızda kurulan, kendi deyimleriyle kumar masasının halini görüyorsunuz. Cumhuriyetle yaşıtım diyen CHP cumhuriyetle hesaplaşma naraları atanlara devleti teslim etmeye çalışıyor. Gazi Mustafa Kemal’i ağızlarından düşürmeyenler, kendilerine en ağır hakaretleri edenlerle, ülkemize bin bir emekle kazandırdığımız eserleri yabancılara peşkeş çekme sözü veriyor. Ne diyor o güzel Tekirdağ türküsünde, bahçalarda börülce, oynar oynar gelin görümce, oynasınlar bakalım bir araya gelince. Bunlar da artık yedisi mi, dokuzu mu, on biri mi kaç taneyseler bir araya gelmişler ülkenin ve milletin kaderinin üzerine kumar oynuyorlar. Kendileri söylüyor ‘Ben diyor kumar masasında olmam.’ E, niye duruyorsun orada madem kumar masası, niye duruyorsun? Biz noter masası da değiliz. E niye oradasın? Ne oldu tekrar döndü dolaştı aynı masaya geldi. Oynasınlar bakalım, milletim de bunlara 14 Mayıs’ta sandıkta kendi oyununu oynayacak”
“4 Mayıs tüm Türkiye’de bir dönüm noktası”
Yapılacak olan seçiminin önemine vurgu yapan Erdoğan;” 4 Mayıs tüm Türkiye’de bir dönüm noktası. İşte az önce Kandil’i gördünüz, onların temsilcilerini gördünüz. Kandil’dekilerin imanı var mı? Bunların ezanı var mı? Yahu bunlar Diyarbakır annelerinin çocuklarını dağa kaçıranlar değil mi? Onları taciz edenler değil mi? O Diyarbakır annelerinin gözyaşları bay bay Kemal ne olacak. İşte bu Selo şimdi Diyarbakır’da yatıyor. O da ne yaptı, 51 benim Kürt vatandaşımın maalesef kanına girdi. Değerli kardeşlerim işte bütün bunların hesabı 14 Mayıs’ta sorulmalı mı, onun için hafta sonuna kadar çok çalışmalıyız. Allah sizlerden razı olsun.

“TEKİRDAĞ 14 MAYIS’TA TÜRKİYE YÜZYILINA ADIM ATMAYA HAZIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın Mitingin ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı Mestan Özcan sosyal medya hesapları üzerinden de açıklama yaptı.
Özcan açıklamasına şu ifadelere yer verdi;” Tekirdağ’ın büyük şahlanışının müjdecisidir. Birliğimizin, beraberliğimizin, yarınlara dair umudumuzun resmidir. Tekirdağ 14 Mayısta Türkiye Yüzyılına adım atmaya hazır, bizler hazırız, AK Kadrolar hazır! Yolumuz açık olsun. Bugün Tekirdağ’ımız için, hepimiz için en güzel günlerden biriydi. Dünya liderini, Türkiye Yüzyılının başmimarını, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizde ağırlamanın büyük mutluluğunu yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizlere gönülden destek veren tüm hemşehrilerime Can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyon için İl Başkanımız Ali Gümüş, ve Çerkezköy İlçe Başkanımız Salih Azbaya ve emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.