Tekirdağ Manşet Gazetesi

GELENEKSEL TOPLANTI YAPILDI

Trakya Veteranlar Ligi ‘geleneksel devre arası toplantısı’ Tekirdağ’da yapıldı.
40 yaş üzeri oyuncular ve eski futbolculardan kurulu 28 Takımdan oluşan Trakya Veteranlar Futbol Ligi Yönetimi ve Takım Temsilcileri Tekirdağ Süleymanpaşa Ilçesindeki bir mekanda bir araya geldi ve ilk yarının değerlendirmesinin de yapıldığı “Sezon Arası Toplantısını” gerçekleştirdi.
Trakya Veteranlar Futbol Ligi bünyesindeki tüm takım temsilcilerinin katılım gösterdiği toplantı, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Moderatörlüğünü Trakya Veteranlar Futbol Ligi Başkan Yardımcısı Zafer Soykırlı’ nın yaptı.
Bütün takımları selamlayan ve olumlu temennilerde bulunan SOYKIRLI, önündeki gündem maddelerini takım temsilcileri ile paylaştı.
İlk gündem maddesi Trakya Veteranlar Karmasınının Dünya Kupasında Final Oynama ve Dünyanın En Centilmen Takımı seçilmesi olan toplantında Başkan Yardımcısı Zafer Soykırlı “Trakyamız adına değeri hiçbir şeyle kıyaslanamayacak bir başarı kazandık. Bu başarı çok büyük ve çok anlamlı bir başarıdır.İlk defa katıldığımız böylesine büyük bir organizasyonda final oynamamız hem 28 Takımlı Trakya Veteran Ailemiz adına, hem de Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve İstanbul illerimiz adına gurur duyulası bir başarıdır. Bu organizasyona yarışmacı bir takım ile katılmadığımız hâlde, bize olan güven, sırtlarımızdaki sorumluluk bilinci, haddimizi bilerek oynama ve inancımız sayesinde bu başarıyı elde ettik. İnşallah bir sonraki organizasyonda Trakyamızın “Dünya Şampiyonu” olması için Yönetimimiz bütün takımlarımızdan yarışmacı olan oyuncularımızı tespit edecek ve bu uğurda Trakya Milli Takımımızı oluşturacaktır” dedi.
Sezon sonunda Play-Off müsabakalarına ev sahipliği yapacak olan ve talip olan takımların talepleri doğrultusunda, müsabakaların oynanacağı sahaların tespit edildiği diğer gündem maddesi sonrasında, çeyrek final müsabakalarının Tekirdağ, Çorlu ve Ergene’de, yarı final müsabakalarının Edirne’de ve Final Müsabakasının da Çerkezköy’de yapılmasına karar verildi.
Ligin ilk yarısında yaşanan olumlu ve olumsuz konuların konuşulduğu, bütün takım temsilcilerinin söz aldığı toplantıda zaman zaman sinirler gerilse de, 40 yaşın üzerindeki olgunluk ve tecrübe ile bütün tarafların ortak müşterekde buluşmaları gençler adına olumlu bir örnek oluşturdu.
Federasyon Kurma çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Zafer Soykırlı ” Şu anda Yönetim bünyesindeki takımlarımız Derneklerini kurdular, İzmir Bölgesindeki federasyondaki yetkililer ile iletişim halindeyiz. Federasyon kurma ile ilgili çalışmalarımızı başlattık, şu anda başvuru işlemimizi yaptık. Türkiye genelinde Ege Masterlar, Orta Anadolu Masterlar, Akdeniz Masterlar ve Güney Marmara Masterler Federasyonlarını kurdular. Bizler de Trakya Veteranlar Federasyonumuzu kurduğumuzda 5 Federasyon birleşecek ve Türkiye Veteranlar/Masterlar Konfederasyonunuzu kuracak ve İnşallah Turkiye Futbol Federasyonumuzun çatısı altına gireceğiz. Amacımız 40 yaşın üzerinde de spor yapılabileceğini göstermek, sporun faydalarını olumlu bir örnek olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ulaştırmak, gençlerimize örnek olmak, sevgi-sevgi, birlik-beraberlik ile spor yapmaktır” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yemeğe geçilen toplantı, dostların birbirleriyle yapmış oldukları sohbet ile sona erdi.
TrakyaVeteranlar Futbol Ligi Yönetim Kurulu :
1. Baskan Fahrettin DAĞDELEN(Babaeski Veteran)

2. Zafer SOYKIRLI
Başkan Yardımcısı
(TekirdağDostVeteran)

3. Muzaffer YILDIRIM
(Edirne Veteran)

4. Recep ŞENOL
(Malkara Veteran)

5. Mehmet YAZICI
(B.Çekmece Veteran)

6. Alper DİNÇER
(L.Burgaz Veteran)

7. Taner KARATEPE
(Keşan Anafartalar Veteran)

Toplantıya Katılım GösterenTakımlar :

1. Engin İNCE
(Tekirdağ Veteran)

2. Avni HACIKELEŞOĞLU
(Lüleburgaz Çarşı Veteran)

3. Hasan Fehmi ÖZER
(KaracakılavuzVeteran)

4. Ramadan BALKAN
(Çorlu Veteran)

5. Tayfur MALCI
(Büyük Karıştıran Veteran)

6. Sami PINARCI
(Çorlu Masterler)

7. Mehmet S.SELÇUK
(Lüleburgaz Masterler)

8. Üzeyir YILMAZ
(Hayrabolu Veteran)

9. Serkan ALKAN
(Ergene Veteran)

10. Mürsel GÖKSAL
(Silivri Veteran)

11. Mehmet ÇAVUŞOĞLU
(Malkara 14 Kasım Veteran)

12. Bekir COŞKUN
(Keşan Veteran)

13. Ali GÖKÇEN
(Kırklareli Beld.Veteran)

14. Melih GEDİKOĞLU
(Çerkezköy Veteran)

15. Yasin CİHANGİR
(Çatalca Veteran)

16. Ersin AKSU
(Lüleburgaz Veteran)

17. Eyüp ÖZDEMİR
(Muratlıspor 1935)

18. Erkut ÖZTÜRK
(Muratlı Bel. Veteran)

19. Ali Ersin
(Avcılar Veteran)

20. Sinan ÇETİNKAYA
(Uzunköprü Veteran)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.