Tekirdağ Manşet Gazetesi

ETOBA, GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANDI!

Ülkemizi ve tüm dünyayı yoğun bir şekilde etkisi altına alan COVID19, işletmeler için yeni uygulamaları da beraberinde getirdi. Pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerin hiç şüphesiz başını çeken yeme-içme/turizm sektörü de bu süreçle beraber yeni düzenlemeleri yerine getirmeye başladı. Bunlardan biri olan Güvenli Turizm Sertifikası’da HORECA sektörünün COVID19 sürecinde alması gereken önlemleri standardize etmek adına Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından uygulamaya kondu.
Güvenli Turizm Sertifikası; müşterilerin tesislere girişinden itibaren uyması gereken kurallar ile işletmelerin yerine getirmesi gereken kuralları bünyesinde barındırmaktadır. Bu belgeye sahip olan işletmeleri müşteriler de gönül rahatlığıyla ziyaret edebilmekteler…
Şehrimizin önde gelen markalarından ETOBA’da hem A la carte restoranları hem de fast food restoranları için Güvenli Turizm Sertifikasını almaya hak kazandı.
Konuyla ilgili görüştüğümüz işletme sahibi Samet Ülker; “Pandemi, tüm sektörleri direkt veya endirekt olarak etkiledi kuşkusuz! Fakat en büyük yıkım, bizim de içinde olduğumuz HORECA sektörü için oldu. Binlerce işletmenin kapanmasının an meselesi olduğu ve binlercesinin de kapandığı haberini alıyoruz üzülerek. Ülkemiz özelinde dünya genelinde tüm paydaşlarla birlikte bu zorlu süreci en az kayıpla atlatabilmenin çabasına girdik herkes gibi… COVID19 yeni arayışlara, yeni yöntemlere, yeni uygulamalar keşfedip kullanmaya yönlendirdi. Özellikle yeni normal düzene geçtiğimiz 1 Haziran 2020 itibarıyla ‘misafirlerimize daha neyi en iyi biçimde sunabiliriz ve bizi tercih edenlerin COVID19 ile ilgili endişelerini nasıl en aza indirebiliriz’ sorusunu sorduk kendimize… Tam bu süreçte Türk Standartları Enstitüsü imdadımıza yetişti diyebilirim. Şöyle ki; biz Güvenli Turizm Sertifikasını almadan önce de tüm uygulamaları eksiksiz yerine getirmiştik ama bunu gelen misafirlere anlatma konusunda bir takım eksiklikler yaşıyorduk. Güvenli Turizm Sertifikası bu noktada uygulamalarımızın Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından onaylandığını gösterdi. Bu da misafirlerimiz tarafından yüksek memnuniyetle karşılandı. Özellikle önümüzdeki bir hatta iki yıl içerisinde bu türden standardizasyon faaliyetlerinin müşterilerin tercihlerinde çok etken bir rol oynayacağı kanaatindeyim! Biz, güncel meselelerin sürekli bilincinde olan bir işletme olarak bu belgeleri bünyemize kattık. Şehrimizin ilk Türk Standartları Enstitüsü patentli Güvenli Turizm Sertifikası sahibi restoranı olmaktan gurur duyuyoruz. Umarım bu çabamız diğer meslektaşlarımıza da örnek olur ve güvenli turizme şehrimizde ne kadar özen gösterildiği dışarıdan gelen ziyaretçilere de ispatlanmış olur.” şeklinde konuştu.
Güvenli Turizm Sertifikasına sahip olan işletmelerin tamamının listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Restoran / Kafe Sertifika Kategorisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.