Tekirdağ Manşet Gazetesi

“ETİ PROJELERİNİ AÇIKLADI”

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Etti, projeleri ile ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Etti, Süleymanpaşa Heykelinin olduğu meydanda Basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasında konuşan Eti, kazandığı takdirde trafik sorununu çözeceğini söyledi.
Kalıcı pazar yeri oluşturup vatandaşın ucuz alışveriş yapması sağlanacaklarını ifade eden Eti, şunları kaydetti;” Beni yalnız bırakmayıp yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. sağolun, varolun,eksik olmayın. Bu kutlu yola şehrimizin her dönemde vaad edildiği halde bir türlü yapılamayan işlerini yapmak ve yapımına başlanmış fakat bir türlü tamamlanamamış işleri tamamlamak için çıktık. Kazanmamız halinde yapmayı planladığımız işlerin ana başlıkları şunlardır. Çarşı trafiğini bitirilecek – Trafiği rahatlatmak için gerekli tedbirler alınacak. Çarşı esnafının derdine derman olmak için ,şehrin araç sayısına uygun otopark yerleri oluşturulacak. Kalıcı pazar yeri oluşturup vatandaşın ucuz alışveriş yapması sağlanacak. Hal yapıp çiftçilerimizin ürünlerini pazarlama imkanı sunulacak. Ayrıca pazarcı esnafımızın İstanbul’dan değil kendi halinden ürün temin etmesi sağlanacak. Üniversiteyi şehre entegre edip, öğrencilerin şehre gelmesi cazip hale getirilecek. Süleymanpaşayı daha fazla yeşil alanla buluşturmak için ne gerekiyorsa bütün imkanlar seferber edilecek. Ağaç dikmeye uygun bir karış alan boş bırakılmayacak, ağaçlandırılacak. Her dönem konuşulan fakat bir türlü yapılamayan Luna parktan Değirmenaltına sahil yolu projesi gerçekleştirilecek. Dalçıklarla sahil ve çarşı trafiğini rahatlatılacak. Köylerimizi gerçek mahalleye dönüştürüp, köyde yaşamayı daha avantajlı ve cazip hale getirilmesi sağlanacak. Gençlerimize iş imkanı sağlayıp, çevreyi kirletmeyen bütün sanayi sektörleri ilimize davet edilecek ve yer gösterilecek. Engelli vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için bütün imkanlarımız seferber edilecek. Tekirdağ sporumuzu ve diğer amatör spor klüplerimizi kendi imkanları ile kendilerini idare ettirebilir hale getirilip, üst liglere taşımak için gerekenler yapılacak. Tugay komutanlığı arazisine millet bahçesi ve sahilinide halk plajı yapabilmek için gerekli adımlar atılacak. Çöp fabrikası yapılacak. Geri dönüşümle milyonlarca Türk Lirası değerindeki atık tekrar ekonomiye kazandırılacak ve çöpten enerji üretimi sağlanacak. Sahilden Büyükşehir Belediye binasına Telefirik yapabilmek için gerekli adımlar atılacak. Demir yolunu sahilden yelken kulübünün oraya kadar uzatıp, şehri istasyonla entegre etmek için gerekli adımlar atılacak. İnönü Spor Salonunun yanındaki tarihi evler ivedilikle aslına uygun hale getirilip , o bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirilecek ve mümkün olan noktaların altına da otopark yapmak suretiyle şehir rahatlatılacak. Bilhassa yaz aylarında İstanbul’dan Enez ‘e ve Ege’ye akan milyonlarca yerli turistin en az yüzde 20’sini şehre sokabilmek için gerekli park yerleri ve cazibe merkezleri oluşturulacak. Bundan sonraki alt yapı çalışmalarını daha programlı yapmak suretiyle Süleymanpaşalı hemşerilerimizin çamurlu, çukurlu ve tozlu günleri bir daha yaşatılmayacak.
Bu projelerimiz başta olmak şartı ile şehrimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyacı olan tüm işleri yapmak için bizler bu yola çıktık. Bu güne kadar yaptıklarımız , bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Bu projelerimizi gerçekleştirebilmemiz için görüşlerinizi bir tarafa koyup hepinizin desteklerine ihtiyacımız var. Desteklerinizi bekliyoruz”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Etti’nin basın açıklamasına gelerek başarı diledi.
Basın açıklamasında Ali Rıza Eti’yi bazı parti üyeleri de yalnız bırakmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ