Tekirdağ Manşet Gazetesi

‘ERGENE’DE BAKTERİ BİLE YAŞAMIYOR’

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ergene nehri ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Yüceer mecliste torba yasa ile ilgili bir konuşma yaptığı konuşmada Ergene’nin suyunun simsiyah aktığını ifade etti.
Türkiye’nin en kirli suyunun en kirli suyunun Ergene Nehri olduğunu ifade eden Yüceer, “Ergene simsiyah akıyor. Türkiye’nin en kirli suyu. İçinde bırakın canlıyı bakteri bile yaşamıyor. İçinde kalsiyumdan arseniğe her türlü ağır metal var. Bir Bakan çıktı “Burada balık tutacağız” dedi. Hiçbir şey yapılmadı. İçinde bırakın canlıyı bakteri bile yaşamıyor. İçinde kalsiyumdan arseniğe her türlü ağır metal var” dedi.
“ERGENE’DE HİÇBİRŞEY YAPILMADI”
Ergene için verilen sözleri dile getiren Yüceer, “Yalnızca nehir değil kirli olan havzanın tamamı kirli. Bakanın biri geldi “Biz Haliç’i temizlemişiz, Ergene bizim için çocuk oyuncağı” dedi. Ergene’de yüzeceğim dedi. Diğer bir Bakan çıktı “Burada balık tutacağız” dedi. Hiçbir şey yapılmadı. Dilovası’da aynı durumda” diye konuştu.
“HEM SUÇLUSUNUZ HEM GÜÇLÜSÜNÜZ”
Konuşmasında hükümete yüklenen Yüceer, “Hem suçlusunuz hem güçlüsünüz. Enerji elbette önemlidir. Elbette vazgeçilmezdir. Kimse enerjiye düşman değil. İnsanlar çevreleri kirletilmesin sağlıkları gitmesin istiyorlar. Sizler o kadar vurdum duymazsınız ki insanlar ölmüş kanser olmuş umurunuzda değil. Varsa yoksa birilerini zengin etme sevdasındasınız” ifadelerini kullandı.
“ASIL HALKIN CANI NE OLACAK?”
Yüceer, “Bu torbanın 45. Maddesinde 2016 yılında bir değişiklik yapılmış. Özelleştirilen enerji tesisleri 2019’a kadar çevre mezuatına uygun hale getirilsin dendi. Çevreyi kirletmeyen önlemler alınsın denmiş. Yıl tamamlanmış 3 yıl geçmiş bir önlem alınmamış. Siz bunları aldınız canınız sağolsun 2 yıl daha kirletmeye devam edin deniyor. Onların canı sağolsun da asıl halkın canı ne olacak?” diye sözlerini tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ