Tekirdağ Manşet Gazetesi

“EREĞLİYE HİZMET GETİRECEĞİZ”

AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Soylu, AK Partinin Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığını kazandığı takdirde ilçeye hizmet getireceklerini söyledi.

“20 YILDIR ÇİVİ ÇAKILMADI”

Marmaraereğlisine CHP’li Belediyenin hizmet etmediğini iddia eden AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Soylu, şunları kaydetti;” Yıllardır süren saltanatı bitirmek için geliyoruz. 20 yıldır bu memleketi yönettiğini zanneden şahıs 20 yıldır Marmaraereğlisine bir şey vermedi. 20 yıldır önce Marmara Ereğlisi ne ise şimdi de Marmara Ereğlisi odur. Ereğli’ye bir çivi bile çakılmadı”

“ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI”

Mart ayında yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde Tekirdağ Büyükşehir’i ve tüm ilçeleri AK Parti’nin kazanacağını ifade eden Soylu, 12-0’ı tersine çevireceğiz. Değişimi biz gerçekleştireceğiz. Marmara Ereğlisinden başlayan bu ateş, tüm ilçelere yayılarak Büyükşehir de dahil olmak üzere AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Ereğli halkı değişimi görecek” şeklinde konuştu.

AK Parti Marmaraereğlisi Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Soylu, Mart ayında yapılacak olan Mahalli idareler seçimleri ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Soylu açıklamasında Marmaraereğlisi Belediye başkan adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa ettiğini ve AK Parti Genel Merkezinin kararını beklediğini söyledi.
AK Parti Genel Merkezinin Marmaraereğlisi Belediye Başkan adayını belirledikten sonra seçim takvimine göre çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Soylu, şunları kaydetti; “ Adaylık ile ilgili Genel Merkezimizden çıkacak kararı bekliyoruz. Bizim tüm aday adaylarımız bir birinden değerli. Belediye Başkanı adayı olarak kim çıkarsa çıksın, onun etrafında seçilmesi için destek vereceğiz.
Yıllardır süren saltanatı bitirmek için geliyoruz. 20 yıldır bu memleketi yönettiğini zanneden şahıs, 20 yıldır Marmaraereğlisi’ne bir şey vermedi. 20 yıldır önce Marmaraereğlisi ne ise şimdi de Marmaraereğlisi odur. Ereğli’ye bir çivi bile çakılmadı. Belediye Başkanı sadece yapmış olduğu yollar ile övünüyor. Bu memleketten halkın oylarıyla gönderebilmek adına yola çıktık. Yıllardır kentine değil, kendine çalışan bir Belediye Başkanı var. Marmaraereğlisi’nin değil kendisinin çevresi değişti”

“ İLÇEMİZ BAKİR KALDI”

Sosyal alanlarda Marmaraereğlisi’nin bakir kaldığını da iddia eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü; “
Milenyum çağında Marmaraereğlisi’den İmar planlaması yok. Modern şehir planları ile ilçemizin planlarını gözden geçirip, halkın yaşayabileceği bir planlamaya dahil etmeyi düşünüyorum. Bunun dışında sosyal alanlarda ilçemiz bakir durumunda. İlçemizin turizme dayalı bir ilçe olmasından dolayı yazın tatil için gelen vatandaşlarımızdan esnafımız faydalanamıyor. Yazlıkçıların burada ki esnafımıza para kazandırabilecek şekilde dizayn edeceğiz. Boş bulunan, kullanılmayan askeri alanlarımız var. Bunları bakanlıklarla ile görüşüp Millet bahçesi veya Belediye Sosyal tesisi adı altında halkımızın hizmetine sunmak hem buradaki esnaflarımızın para kazanmalarını sağlamak istiyoruz”

“EREĞLİYE HİZMET GETİRECEĞİZ”

AK Partili bir adayın seçildiği takdirde Marmaraereğlisi’ne hizmet getireceklerini ifade eden, Soylu şunları kaydetti; “ Seçildiğimiz takdirde Halkımız Marmaraereğlisi’nde huzur içinde yaşayacak. Bu gelirsek ilçeye hizmet getireceğiz. Bu konuda vatandaş belediyeden çok mağdur. Farklı siyasi görüşlere sahip esnaflarımız var. Biz seçildiğimizde esnafımız belediyeyi eleştirebilecek bu yaptıkları eleştirilerden dolayı zarar görmeyecek”

“DEĞİŞİM EREĞLİ’DEN BAŞLAYACAK”

CHP’nin kazandığı tüm Belediyelerini bu seçimde AK Parti’nin kazanacağını iddia eden, Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu tersine olan değişim ilk Marmaraereğli’den başlayacak. Değişimi biz gerçekleştireceğiz. Marmara Ereğlisi’nden başlayan bu ateş tüm ilçelere yayılarak Büyükşehir’de dahil olmak üzere AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Ereğli halkı değişimi görecek. Halkımız, takdir edip AK Partili bir belediye başkanını seçerse AK Partili Belediyelerin yapmış olduğu tüm hizmetleri Ereğli’de göreceğiz”
“ÖNCE ÇALIŞANLARININ MAAŞIN VERSİNLER “
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Belediyelerde uygulanacak asgari ücretin 2 bin 200’TL olarak belirlemesi hakkında da konuşan Soylu; “ Onlar 2 bin 200 TL hayalini geçsinler. Önce CHP’li Belediyeler çalışanlarının maaşlarını ödesinler. Belediye çalışanları maaşlarını alamıyorlar. İlk başta işçinin çalışan haklarını versinler, daha sonra hayal denizinde gezmekten vazgeçsinler”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ