Tekirdağ Manşet Gazetesi

ERDOĞAN TEKİRDAĞ’DA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da miting düzenledi.
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitinge AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri, Belediye Başkan Adayları ve binlerce Tekirdağ Halkı katıldı.
Mitingde konuşan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Yeni Zelanda’daki terör saldırısının ardından söylediği ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ ifadelerini eleştirerek; Yahu senin Avustralyalı senatörden ne farkın var. Yani terörün kaynağı İslam dünyası mı? Şu hale bak yahu ne günlere kaldık. Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar izanını kaybetmiş kendini kaybetmiş olan birisi halkının yüzde 99’unun Müslüman olduğu bu ülkede siyaset yapıyor. Bileği bükülmez pehlivanların şehri, asırlar boyunca Balkanlar’a yönelen aslanların, ecdadın soluklandığı Tekirdağ. Balkanlar ateş ateş yanmaya başlayınca geri dönenlere kucak açan Tekirdağ. Bir yanı Marmara’ya, bir yanı Karadeniz’e yaslanın ana kucağı gibi tüm Trakya’yı sarıp sarmalayan Tekirdağ. Vefasıyla, kadirşinaslığıyla muhabbetiyle neşesiyle çalışkanlığıyla Trakya’nın gözle şehri Tekirdağ sizleri gönülden selamlıyorum”. Tekirdağ kadim bir kültürdür, Türk yurdudur ama aynı zamanda Tekirdağ ülkemizin topraklarının tamamı Avrupa’da olan üç şehirden biridir. Sizlerin buradaki varlığı birliği, temsil ettiğiniz değerler Yeni Zelanda’da cami basıp Müslümanları katledip teröristin bile zoruna gitmiş. Bu katliamda kullandığı silahını da ikinci Viyana kuşatmasının tarihinden haçlı seferlerinin zalimlerinin, bilinen Türk düşmanları ile süslemiş. Geride bıraktığı bildiride boğazın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz İstanbul’a geleceğiz tüm camileri minareleri yıkacağız diye zırvalamış. Be namussuz, Yeni Zelanda nire Türkiye nire? İstanbul nire Tekirdağ nire Yeni Zelanda nire? Nasıl oluyor da dünyanın öteki ucundaki bir katil bir cani Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatlığa kafası dolu olarak harekete geçirilebiliyor? Balkan Harbi öncesi dört bir yanımızda tıpkı bugünün Tekirdağ’ı gibi, Bursa’sı Eskişehir’i Kayseri’si Erzurum’u gibi canımızdan birer parça olan şehirlerimiz vardı. Bugün hepsi de sınırlarımızın dışında kaldı. Üstelik bunların çoğunu da tek kurşun atmadan kaybettik. Kardeşlerim nereden nereye geldik biliyor musunuz? 22 milyon kilometrekareden 780 bin kilometrekareye geldik. Nereden nereye, hale bak hale”

“Terör Destekçilerinden oy istiyor musun?”
Tekirdağ AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan ise bir Parti’nin Terör Örgütünü destekleyenlerden CHP’nin oy istediğini iddia ederek, şunları kaydetti;” Hizmet etmekten daha büyük bir makam yoktur. Çocuklarınız için çalışmayı, uykusuz kalmayı bir şeref nişanı olarak göğsümde taşıyorum. 1059 proje açıkladım. Uzun yıllardır terör ile uğraşıyoruz. Teröre son vermek istedik. Ama arkamızdan hendekler kazıldı. Ama muhalefet Partisi Terör’ün destekçisi olan parti ile ittifak içindeler. Askerimizi, öğretmenlerimize kurşun sıkanların ben oyunu istemiyorum. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan zat, sen onların oyunu istiyor musun istemiyor musun? İstem diyebiliyor musun? “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ