Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Ekonomimize Güveniyoruz”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan, üretime dayalı yeni model ekonomiye güvendiklerini söyledi.

MÜSİAD Tekirdağ Dernek Binasında Gazeteciler Günü Kahvaltılı Toplantı Gerçekleştirdi.
Toplantıda konuşan (MÜSİAD) Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan gazetecilerin kamuoyunu aydınlatma gibi çok önemli bir görevi olduğunu söyledi
Gazetecilerin çeşitlik zorlukların üstesinden gelerek görevini yapmaya çalıştığına da vurgu yapan Doğan, şunları kaydetti;” Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık ve objektiflik, özel ve kişisel haklara saygı gibi değerleri içinde bulunduran, önemli bir mesleği icra eden, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında ve doğru haberi sağlamak adına milletimizin vicdanı olan ve bu uğurda can güvenliğini hiçe sayarak göreve hazır olan siz değerli basın mensuplarımızı bu güzel gününü tebrik ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması adına hep birlikte elimizden gelen çabayı göstermeye çalıştık. Bugüne kadar bize bu yolculukta destek olan bütün basın mensupları arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu uğurda ebediyete intikal eden değerli basın mensuplarına da Allah’tan rahmet diliyorum. 2020’de zor bir yılla başlayıp, 2021 yılınıda aynı şekilde çaresi bulunamayan bir hastalıkla mücadele etmeye devam ediyoruz. Şimdilik aşıyla tedavi olmaya çalışıyoruz. Bu kadar ekonomik ve sağlık sıkıntılarına rağmen görevinde bulunmaya çalışan, mesleğinin hakkını vermeye çalışan basın mensupları arkadaşlarımıza ve bu uğurda rahatsızlıklar yaşayan basın mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana yerel ve ulusal basınımızda çalışmaya başladık ve tabii ki yerel basınımız daha önceliğimiz, önceliğimiz Tekirdağ. Tekirdağ’ı bir noktaya getirmek adına ekonomik ve kültürel anlamda biz de bir STK olarak, iş insanları derneği olarak elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Siz de her konuda bize destek olarak çalıştınız. İnşallah bundan sonrada Bölgemizi, coğrafyamızı geliştirmek, faydalı projeler üretmek adına hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah daha nice güzel günlerde buluşmak dileğiyle. İyi ki varsınız”

“Üretime dayalı ekonomiye geçtik”
Ekonomi hakkında da konuşan Doğan, Türkiye’nin üretime dayalı ekonomi modeline geçtiğine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü;” Sanayicimiz, üreticimiz dalgalanmayı sevmez, doğru modeli biraz geçte olsa keşfettik. Artık üreterek büyüyeceğiz. Bence iyi anlatabilirsek, iyi uygulayabilirsek ve hammadde krizimizi aşabilirsek, biz hammadde alarak ara mamul üreten bir ülkeyiz. Bunu çözersek daha iyi noktada olacağımızı düşünüyorum. Ben üreticimizin önünde bazı prosedürler bazı engeller olabiliyor, sağ olsun hükümetimiz bu konuda adımlar atıyor. Bide iş insanları STK’sı olarak bunları hükümetimizle üreticimiz arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Bence bu modele daha önce başlanması gerekiyordu. Türkiye’nin üretim gücüyle sanayisiyle ön planda olması gerekiyordu. En önemli şey sanayi, ülkenin gelişmesi adına ürettiğimizin daha katma değerli olması adına sanayinin daha güçlü olması gerekiyor. Dalgalanmalar bizi endişeye sevk etse de geçici olduğunu biliyoruz. Çünkü bizi dünyadan ayıran cesur ve bu tür zorluklara karşı başarılı olmamızdır. Bizin ırkımız karakterimiz, her z aman bu tür zorluklara karşı daha çok mücadele içinde olmuşuzdur. Sanayicimiz, finans altyapımız bu konuda güçlü devletimizin de güçlü bağışıklığı var, ben bu konuda daha güçlü olarak çıkacağımızı düşünüyorum. Yeni modelin başarılı olacağını düşünüyoruz. Çünkü başarılı olmaya ihtiyacımız var, eğer başarılı olamaz isek bundan karlı çıkacak, bu ülkede kimse yok, 7-70’e sanayicimizden işçilerimize bu süreçten başaramaz isek karlı çıkacak kimse yok. Hepimiz zarar edeceğiz yâda bu sistemin sonunda hepimizi refah olarak ülke gelişmişliği olarak bundan hepimizin karı olacak. Biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Pandemi nedeniyle biz durmadık ama dünya durdu, biz 90 ülkede var olan bir kuruluş, bizim 10 saat 16 saat mesaiye kalarak çalıştığımız bir ortamda dünyada aylarca kapalı olan tesisler var. Çalışanlarımıza sizin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum, gerçekten fedakârca çalışıyorlar. İşine dört elle sarılan bir toplum yapımız var, bizi de ayakta tutan bu irademiz”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.