Tekirdağ Manşet Gazetesi

Durgun Güven Tazeledi

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Engin Durgun tekrar başkan seçildi.
Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Olağan kongresi Karadeniz Mahallesinde yapıldı.
Kongrede konuşan Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Engin Durgun, görev yaptığı sürece birliği borçlu durumdan alacaklı konuma getirdiklerini söyledi.
Birliğe destek veren herkese teşekkür eden Durgun, şunları kaydetti;” Emanetinize sahip çıktık. Bugünde yüzümüzün akı ile karşınızdayız. 5 yıl önce 5 Milyon borcu olan bir birlik teslim almıştık. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda birliğimize artıya geçirdik. Borcundan çok alacağı olan birlik hale getirdik. Biz bununla gurur duyuyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde birliğimiz Türkiye’de ki sayılı birlikler arasına girdi. Birliğimiz dimdik ayakta ve üyelerinin hizmetindedir. Birliğimizi görev yaptığımız süre boyunca en iyi şekilde temsile ettik. Birlikler ve Kooperatifler üyelerinden para kazanmak için kurulan kuruluşlar değildir. Tam aksine üyelerine para kazandırmak için kurulan kuruluşlardır. Bu yönetim anlayışıyla üyelerimize kaliteli hizmet sunduk. Bundan sonrada sunmaya devam edeceğiz. Ücretsiz danışmanından birçok malzeme indirimine kadar bir çok hizmeti üyelerimize sunduk. Türkiye de En fazla süt analizi yapan birlik olduk.”
“Damızlık Birliği Bizim İçin Önemli”
Tekirdağ Tarım Orman İl Müdürü Oktay Öcal ise Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü;” Damızlık Birliği bizim için önemli birliklerimizden. Tekirdağ’a çok faydalı hizmetler yaptılar. Biz birliklerimizle her zaman uyum içinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı yeni dönemde de hep birlikte yürüteceğiz. Birliğimiz üreticilere ulaşmak adına bize yardımcı oluyor. Bu konuda Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bizim paydaşımız. Onların var olması gerekiyor.”

Konuşmaların ardından seçime tek liste haline giren Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Engin Durgun tekrar başkan seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.