Tekirdağ Manşet Gazetesi

DSYB İNEK YARIŞMASINI DÜZENLEDİ

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 4. Damızlık İnek Yarışması düzenledi.
Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği geleneksel hale getirdikleri Damızlık İnek Yarışmasının 4. nü Karaevli mahallesinde gerçekleştirdi.
Yarışma ile ilgili Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun açıklama yaptı.
Durgun açıklamasında üyeleri teşvik etmek amacıyla bu tür organizasyonlar düzenlediklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” Bu yarışmayı düzenlemekte ki amacımız İlimizde iyi ırk özelliğine sahip hayvan yetiştiren üyelerimizi ödüllendirmek ve teşvik etmektir. Ayrıca biz Tekirdağ’lı yetiştiriciler olarak ülkemizin en iyi hayvanlarını yetiştirdiğimize inanıyoruz. Bu sebeple burada hayvanlarımızı sergilemek ve tanıtımı yapmak amacıyla bu yarışmayı düzenledik. Sınıflandırma uzmanları Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nden Ziraat Mühendisleri Onur Yiğit ve Serhat Gündüz, Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Uğur Boylu ve Ziraat Mühendisi Barış Aşkın ile Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Elif Gökçe tarafından 14 kriter açısından hayvanlar değerlendirmeye alınarak puanlama yapıldı. Hakem heyetinin yapmış olduğu puanlamaya göre en çok puanı alan Malkara İlçesi Kuyucu Mahallesinden Veteriner hekimler Uğur EKER ve Seçkin PEHLİVANOĞLU’nun sahibi olduğu Ari Süt ve Süt Ürünleri Hayvancılık Limited Şirketi’ne ait inek 1. olurken, Süleymanpaşa İlçesi Dedecik Mahallesinden Sayit ÇAKIR’a ait inek 2. ve Malkara İlçesi Kürtüllü Mahallesinden Fikret MERCAN’a ait inek 3. oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.