Tekirdağ Manşet Gazetesi

DOĞA KOLEJİ İLKE İMZA ATTI

Doğa konseptli eğitim modeli ile Türkiye’de bir ilke imza atan Doğa Koleji, TESKİ ile Tekirdağ Doğa Koleji Kampüsünde birbirinden renkli etkinliklerle kutladı.
Kuruluşundan bu yana yerel ve küresel pek çok soruna dikkat çeken, ders programında ekoloji dersini zorunlu ders olarak bulunduran Tekirdağ Doğa Koleji, çevre bilinçlendirme projelerine aralıksız devam ediyor. Küresel ısınma ve suyun ekosistemdeki önemine dair farkındalık oluşturmayı amaçlayan Tekirdağ Doğa Koleji, Su Günü kapsamında, hayat kaynağımız suyun karşı karşıya kaldığı tehlikeler konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla Kampüsü’nde birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirdi.
Teski ile ortak planlanan program Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi başkanlığı Sema Kurt ile Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürü Müjgan Kurunun Konuşması ile başladı.
Renkli şenlikte öğrenciler, suyun insan hayatındaki önemini anlatarak susuzluğun yaratacağı tehlikelere dikkat çeken çeşitli perküsyon, dans ve drama gösterileri sahnelediler. “Doğaya ve Yaşama Sahip Çıkalım” mesajı verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ